След 3 гола за едно полувреме - край на мечтата на България U17 за участие на Евро 2024

1029 0

Юношеският национален отбор по футбол на България (до 17 години) загуби всички шансове да играе на Евро 2024, след като допусна поражение с 1:2 от връстниците си от Уелс.

16-годишният ни вратар - Атанас Кехайов, който е част от Примаверата на Рома, направи няколко много добри спасявания през първото полувреме, за да запази мрежата си "суха".

3 гола за 45'

В началото на второто обаче (52') "дракончетата" поведоха с попадение на капитана им Оливър Босток, а в 74-тата авансът им бе удвоен от появилия се на смяна Елиът Майлс.

Почетният гол за тима на Тодор Симов бе дело на защитника Михаил Полендаков (Септември София) и падна в 89-ата минута.

Така България U17 завърши последния етап от квалификациите за Европейското първенство с две загуби (1:2 от Швеция и 1:2 от Уелс) и едно равенство (0:0 с Румъния).