Гръмотевична буря прекрати контролата на младежките национали на България и връстниците им от Сърбия

Снимка: Yulian Todorov / LAP.bg

1924 0

Младежките национални гарнитури на България и Сърбия не успяха да довършат контролната среща помежду си. Разразилата се над София гръмотевична буря прекрати приятелската среща, провеждаща се централния терен в Национална футболна база “Бояна”.

Изключително тежките метеорологични условия принудиха главния съдия Венцислав Митрев да сложи преждевременно край на двубоя точно преди старта на второто полувреме. Преди това двата отбора се бяха оттеглили при резултат 1:1 на почивката.

Гостите от Сърбия първи успяха да поведат в осмата минута чрез Петър Ратков, който бе изведен очи в очи с Християн Славков. Селекцията на Александър Димитров реагира мигновено и малко след това Росен Стефанов можеше да възстанови равенството, но ударът му с глава премина встрани от вратата, пазена от Филип Станкович.

Българският тим стигна до абсолютно заслужено равенство в 37-ата минута. Тогава Емил Ценов не остави никакви шансове на Станкович с удар от границата на наказателното поле. Няколко минути по-късно и Симеон Александров можеше да се разпише, но хубавият му далечен изстрел попадна в обсега на сръбския вратар.

Така двата отбора се оттеглиха при 1:1, но гръмотевичната буря не позволи на футболистите да излязат отново на терена.