България U17 научи кои 3 отбора трябва да бие, за да се класира за ЕВРО 2024

982 0

Юношеският национален отбор по футбол на България (до 17 години) попадна в Група 2 на Елитния кръг за класиране на Европейското първенство през следващата 2024-та година!

Съперници на "лъвчетата" ще бъдат тимовете на Уелс, Швеция и Румъния!

*Победителят в групата ще се класира директно за финалите, докато 7 от 8-те подгласници с най-добри показатели в отделните групи също ще спечелят "билет" за форума.

Евро 2024 при юношите ще проведе в Кипър през месеците май и юни!

Мачовете на България U17 ще се изиграят във формат на минитурнир между 20-и и 26-и март. Домакин в нашата група ще бъде Румъния.

Припомняме, че играчите на Тодор Симов спечелиха първата група по пътя към Европейското, в която противници ни бяха Унгария, Андора и Босна и Херцеговина.

*Още новини за националните отбори на България по футбол ще откриете в SportLive.BG!