България с тежка загуба и все по-малки шансове за Евро 2017

1979 0

Младежкият национален отбор на България загуби тежко с 0:3 от Дания в решителен мач по пътя към Европейското първенство през 2017 година

Oще в 13-ата минута "червеният динамит" откри резултата. При разбъркване от корнер в наказателното поле Кристиян Малинов направи нарушение срещу играч на датчаните и реферът отсъди дузпа, която Ингвартсон реализира.

При бърза контраатака Блаберг центрира остро по земя отляво, Китанов се размина с топката и Ингвартсон вкара на празна врата за 2:0. Положението набързо се утежни за родните национали.

В 61-ата минута Дания поведе с 3:0. Макс пусна дълъг пас, Пламен Гълъбов се размина с топката и тя попадна в Ингвартсен, който сам срещу Китанов  отбеляза, оформяйки своя хеттрик в мача.

Нов проблем пред националния отбор, левскар отпадна от групата

Нашите национали са трети в подреждането, като изостават на 2 точки от Румъния. В последния кръг  посрещаме северните ни съседи и можем да решим всичко в наша полза.

Дори да заемем второто място, ще трябва да изчакаме развитието в другите 8 групи, тъй като само най-добрите четири втори тима ще играят баражи за последните две места на Евро 2017 в Полша.