Младежките национали съхраниха шансове за Евро 2017

1376 0

Младежкият национален отбор на България запази шансовете си да се класира на предстоящото Евро 2017, след като победиха Армения с 1:0. Точен за "лъвовете" бе нападателят на Дунав (Русе) Юлиян Ненов, който се разписа след корнер.

Това бе първа победа за младежите ни след 3 поредни мача без успех. Битката на националите е за второто място, което може да ги отведе на бараж.

През първата част положенията бяха с превес пред нашата врата, но не доведоха до гол. Кирил Десподов и Божидар Краев пък не успяха да намерят вратата на Армения при своите ситуации.

След почивката на Георги Китанов му се наложи да се намесва на два пъти, за да запази нулевото равенство. Победният за България гол падна в 81-ата минута, когато Тони Тасев центрира от корнер, съперникът изчисти лошо и топката попадна у Ненов, който от границата на наказателното поле реализира.

До края на мача България можеше да стигне до втори гол, но Десподов не успя да нанесе добре удар.