България няма победа като гост в 18 мача, наред е Катар

1419 0

Националният отбор на България по футбол, който тази вечер играе приятелски мач срещу Катар, е в много тежка серия като гост. Тя продължава вече 18 мача, в които нямаме победа. "Лъвовете" се надяват довечера да сложат край на серията.

За последно представителният ни отбор е побеждавал навън на 6 септември 2018 година, когато Петър Хубчев ги изведе до успех над Словения с 2:1. Мачът беше част от турнира Лига на нациите.

Контролата с Катар е част от минитурнир, в който ще участват и отборите на Хърватия и Словения. Световният вицешампион е следващият ни противник, като проверката срещу тях е във вторник.

Очаква се в мача срещу Катар треньорът Ясен Петров да заложи на опитни футболисти от първата минута, въпреки че е повикал за минитурнира и трима дебютанти. Това са вратарят на Черно море Иван Дюлгеров, левият бек на Локо (Сф) Мики Орачев и централният защитник Алекс Петков от Арда. А ето какво очаква в двата мача Тодор Неделев.