Англия обърна Белгия и оглави група 2

1119 0

Англия победи Белгия с 2:1 в мач от третия кръг на Лига А, група 2, в Лигата на нациите. Това се случи след обрат, тъй като "червените дяволи" поведоха след гол от дузпа на Лукаку. "Трите лъва" стигнаха до обрат с попадения на Рашфорд от дузпа и на Мейсън Маунт.

Белгия получи правото да изпълни дузпа в 15-ата минута, а с изпълнението се зае Ромелу Лукаку, който хитро излъга Джордан Пикфорд. В 38' и Англия получи 11-метров наказателен удар заради задържане на Тома Мюние. Зад топката застана Маркъс Рашфорд, който изпълни безкомпромисно за 1:1.

Обратът дойде в 65-ата минута, когато Мейсън Маунт стреля от границата на наказателното поле. Ударът му бе отбит от Миньоле, но впоследствие се озова в мрежата му. До края на мача Белгия се мобилизира и потърси изравняване, но така и не успя да го постигне. Англия е лидер в групата със 7 спечелени точки, днешният им съперник заема втора позиция с точка по-малко.