Отново разочарование за младежкия ни отбор, завърши наравно с Казахстан

1042 0

Младежкият национален отбор до 21 години на България завърши 2:2 с Казахстан в среща от 4-ия кръг на европейските квалификации. Кирил Десподов и Тонислав Йорданов вкараха за нашите, а гостите на два пъти изравняваха резултата чрез Дидар Жалмукан и Омиртаев.

В 9-ата минута Александър Георгиев центрира към Кирил Десподов, който с глава изведе родните национали напред в резултата. В 20-ата минута гостите стигнаха до равенството. Федин преодоля Стефан Велков и пусна пас към Дидар Жалмукан, а капитанът на Казахстан прати топката в мрежата на Николай Кръстев.

След почивката България взе инициативата в мача. Резервата Тонислав Йорданов се разписа в 51-ата минута с рамо.  България остана в намален състав на терена в 84-ата минута, когато Ангел Лясков получи втори жълт картон и респективно червен. Казахстан се възползва максимално от числения си превес и в 86-ата минута резервата Омиртаев изравни резултата.