Балъков продължава без победа, Косово попари България насред София

Националният отбор на България претърпя второ поредно поражение в квалификациите за Европейското първенство по футбол през 2020 година. "Лъвовете" бяха надиграни от Косово на националния стадион "Васил Левски" с 2:3.

Още в 15' Рашица откри резултата за гостите, но преди почивката Ивелин Попов изравни с красиво попадение. След почивката появилият се като резерва Кристиян Димитров направи обрата пълен след точно изпълнение с глава при центриране от корнер. До края на мача обаче гостите бяха по-дейният тим и логично стигнаха до успеха след две попадения за крайното 2:3.

Балъков преди мача с Косово: Излизаме за трите точки, трябва да търсим головете

Старши треньорът на националния отбор Красимир Балъков даде пресконференция преди утрешния двубой срещу Косово от квалификациите за Евро 2020. Сп...

По този начин България продължава без победа под ръководството на Красимир Балъков и без победа в квалификациите. До момента "трикольорите" имат две равенства и две загуби, като остават с две точки. Косово вече ни изпревари в Група А, като има актив от 5 точки.

В първите минути се забелязваше, че тимът на България приема играта в собствената половина и чака съперника на контра атака. Точно бърза атака предостави първата възможност за тима на Красимир Балъков, като в 9' Кирил Десподов получи в дясно и проби в наказателното поле, като опита мощен удар от малък ъгъл, който Мурич изби в корнер.

Десподов: Готов съм за Косово, надявам се да бъда сред титулярите

Нападателят на италианския Каляри Кирил Десподов заяви, че се чувства готов за игра преди важния мач на националния отбор срещу Косово в понеделн...

След 15' игра обаче се случи най-лошот. Войвода напредна по десния фланг и центрира в наказателното поле. Там Страхил Попов се опита да изчисти с пета, но вместо това подаде на Милош Рашица, който с удар в близкия ъгъл не сгреши - 0:1.

2' преди почивката натискът, който България бе установил, даде резултат. Ивелин Попов пое топката пред  наказателното поле и отправи мощен удар в скобата, който бе неспасяем - 1:1.

След по-малко от минута игра през втората част гостите създадоха опасност в малкото наказателно поле, но Георги Костадинов бе на правилното място и се стигна само до корнер.

В 52' момчетата на Красимир Балъков откраднаха в средата на терена и Галин Иванов, Исмаил Иса и Кирил Десподов напреднаха на скорост. Играчът на Каляри получи от дясно и центрира по земя остро, но нямаше кой да стреля във вратата на съперника. Само 3' по-късно обаче появилият се като резерва на мястото на Васил Божиков Кристиян Димитров се разписа след чудесно центриране от корнер на Тодор Неделев - 2:1.

Авансът на България обаче се задържа едва 9'. В 64' Ращица подаде към Кололи, който центрира, а в наказателното поле Муричи надскочи Недялков и възстанови равенството.

В 68' при центриране от свободен удар отново Муричи с глава се разписа, но попадението му бе отменено за спорна засада.

В заключителните минути на мача Николай Михайлов бе подложен на истински разстрел, като ударите към вратата му летяха един след друг. До точен такъв обаче така и не се стигаше.

Дълбоко в добавеното време обаче гостите все пак стигнаха до трети гол, който така силно търсеха. Появилият се като резерва Рашани стреля с глава, след като Иван Горанов го изпусна и донесе победата на своя тим.

Преди мача

Отборът на България излиза днес от 21:45 часа срещу Косово в мач от квалификациите за Евро 2020. Срещата ще се играе на националния стадион "Васил Левски".

Красимир Балъков дебютира като селекционер на "трикольорите" в края на миналат седмица. Тогава Чехия спечели квалификацията в Прага с 2:1, като направи пълен обрат в срещата въпреки ранния гол на Исмаил Иса.

Това ще бъде четвърти мач за България в тези квалификации. До момента на сметката ни има две равенства и едно поражение, като в днешната среща победата е задължителна, ако искаме да запазим шансовете си за класиране на първи голям форум от Евро 2004.

СЪСТАВИТЕ:

България: 13.Николай Михайлов, 2.Страхил Попов, 15.Васил Божиков, 14.Антон Недялков, 20.Иван Горанов, 7.Георги Костадинов, 18.Галин Иванов, 8.Тодор Неделев, 10.Ивелин Попов, 9.Кирил Десподов, 19.Исмаил Иса

Косово: 12.А.Мурич, 15. Войвода, 17.Кололи, 13.Рахмани, 3. Алити, 4.Вока, 8.Халими, 9.Целина, 7.Ращица, 22.Жегрова, 18.В. Муричи