2 от 2: България U15 отново наказа връстниците си от Румъния (ВИДЕО)

Снимка: Ivan S. Ivanov / LAP.bg

9495 0

Юношеският национален отбор на България до 15 години постигна втора победа, този път с 2:1, в рамките на три дена над връстниците си от Румъния!

Приятелската среща се проведе на основния терен в Национална футболна база "Бояна", а тимът ни можеше да се поздрави и с още по-изразителен успех, след като напълно надигра северните ни съседи.

"Лъвчетата" притиснаха съперника още в началото и набързо взеха аванс - в 9-ата минута капитанът Кристиян Горянов бе точен от дузпа, а малко по-късно, след отлично организирана атака, топката попадна у Марто Бойчев, а той с прецизен изстрел от границата на наказателното поле покачи на 2:0. До почивката България U15 продължи да диктува темпото.

През вторите 45 минути старши треньорът Калоян Георгиев извърши доста рокади, но това не се отрази на случващото се на терена. При една от редките си контраатаки Румъния успя да намали чрез Тамеш в 64-ата минута, но гостите нямаха сили за нещо повече от втора почетна загуба.

Съставът на България U15:

12. Алек Коцев (41 – 1. Иван Кехайов), 2. Мартин Портарски (77 – 22. Николай Илчев), 4. Симеон Турлаков (57 – 21. Самуил Барабанов), 5. Николай Любомиров, 20. Радослав Караманов (41 – 3. Никола Ставрев), 17. Стефан Крумов, 14. Виктор Илиев (48 – 6. Никола Кръстев), 10. Кристиян Горянов (77 – 16. Младен Петков), 11. Георги Стефчов (41 - 8. Димитър Челебиев), 9. Марто Бойчев (48 – 13. Александър Георгиев), 19. Мартин Величков (27 – 7. Виктор Караджов).

Целият мач България U15 2:1 Румъния U15: