Току преди Лудогорец: Изумителната серия на Сервет приключи

Снимка: Yulian Todorov / LAP.bg

1857 0

След броени дни Лудогорец продължава участието си в европейските клубни турнири. "Орлите" гостуват на швейцарския Сервет в четвъртък, 15-и февруари. А малко преди дуела им бе прекратена изумителна серия на домашната сцена за Сервет.

Сервет с първа взагуба в Швейцария след 16 мача, в които бе непобеден

Фенове на Сервет

Отборът загуби с 1:2 при визитата си на Ивердон в мач от 23-тия кръг. Гостите поведоха с 1:0 в 20-ата минута чрез Антунеш, но още в 27-ата остана с човек по-малко след директен червен картон на Кривели. Две минути след изгонването му домакините изравниха чрез Кевин.

В 56-ата минута обратът стана пълен чрез попадение на Сотие, а в добавеното време от срещата Северин си изкара два жълти картона в рамките на секунди и също бе изгонен, а Сервет довърши срещата с девет футболисти.

Още: Лудогорец отказал на Галатасарай за Пьотровски, офертата не задоволила "орлите"

Това прекрати серията от цели 16 поредни мача без загуба във вътрешните турнири (11 победи и 5 равенства - като при успехите влиза един след дузпи за Купата). За последно Сервет бе губил от Швейцарски отбор на 24 септември - от Люцерн (с 0:2).

През 2024-та година Сервет има вече пет официални двубоя - от швейцарската Суперлига. Лудогорец пък изигра предимно приятелски мачове и само един официален - за Суперкупата на България (1:1 срещу ЦСКА 1948 и победа след дузпи). Във въпросния дуел фенове на Лудогорец влязоха в меле и се сбиха (ВИДЕО).

Георги Дерменджиев критичен след триумфа за Суперкупата: Лудогорец готви трансфери