Пълен жребий за сезон 2022/23 в Първа лига: Кога ще играят Левски и ЦСКА?


Пълен жребий за сезон 2022/23 в Първа лига: Кога ще играят Левски и ЦСКА?
Снимка: Yulian Todorov / LAP.bg

3658 0

В 11:00 ч. днес, 15 юни, бе изтеглен жребият за първия кръг на сезон 2022/23 в Първа лига, а впоследствие стана ясна и ПЪЛНАТА ПРОГРАМА за новата кампания в родния футбол!

*През новия сезон в Първа лига ще участват 16 тима, които в редовната фаза ще играят на разменено гостуване в 30 кръга. След това ще има плейофна фаза, като отборите ще бъдат разделени на първа шестица, която ще играе по един мач, втора четворка, където ще има мачове на разменено гостуване за определяне на участника в баража за евротурнирите, и долна шестица, където ще се играе по един мач в битката за оцеляване. Последните два тима в крайното класиране изпадат във Втора лига, а 14-ят в подреждането ще играе бараж с третия от второто ниво на българския футбол.

Сезонът в Първа лига ще стартира в уикенда 8-11 юли. Есенният дял на професионалния ни футбол ще завърши в уикенда 18-20 ноември, като през почивните дни на Мондиал 2022 ще се изиграят 1/16-финалите и 1/8-финалите от турнира за Купата на България. Шампионатът се подновява в уикенда 10-13 февруари 2023 г. и ще завърши между 2 и 5 юни. Баражите ще се проведат между 8 и 11 юни.

НАЙ-ВАЖНОТО: Стартът на сезона се очертава труден за Левски, тъй като "сините" ще имат гостувания на Славия и Черно море в 3-ия и 4-ия кръг, а в 6-ия е визитата на Лудогорец!

Първият по-сериозен тест за ЦСКА ще бъдат домакинствата на Черно море и Берое (3 и 4 кръг), а след това предстоят тежки гостувания на Ботев Пловдив и Локомотив Пловдив (5 и 7 кръг). В 13-ия кръг пък е визитата на Лудогорец!

***ЛЕВСКИ и ЦСКА ще играят един срещу друг в 11-ия кръг (около 17 септември), а дербито на Пловдив ще се състои около 3 септември (9 кръг).

 

ПЪЛНА ПРОГРАМА

 

Кръг №1: (от 9 юли)

Локомотив София - Черно море

ЦСКА - Арда Кърджали

Берое - Ботев Враца

Ботев Пловдив - Хебър Пазарджик

Септември София - Лудогорец

Локомотив Пловдив - Пирин Благоевград

ЦСКА 1948 - Левски

Спартак Варна - Славия

 

Кръг №2: (от 16 юли)

Черно море - Славия

Левски - Спартак Варна

Пирин - ЦСКА 1948

Лудогорец - Локомотив Пловдив

Хебър Пазарджик - Септември София

Ботев Враца - Ботев Пловдив

Арда Кърджали - Берое

Локомотив София - ЦСКА

 

Кръг №3: (от 23 юли)

ЦСКА - Черно море

Берое - Локомотив София

Ботев Пловдив - Арда Кърджали

Септември София - Ботев Враца

Локомотив Пловдив - Хебър Пазарджик

ЦСКА 1948 - Лудогорец

Спартак Варна - Пирин Благоевград

Славия - Левски

 

Кръг №4: (от 30 юли)

Черно море - Левски 

Пирин Благоевград - Славия

Лудогорец - Спартак Варна

Хебър Пазарджик - ЦСКА 1948

Ботев Враца - Локомотив Пловдив

Арда Кърджали - Септември София

Локомотив София - Ботев Пловдив

ЦСКА - Берое

 

Кръг №5: (от 6 август)

Берое - Черно море

Ботев Пловдив - ЦСКА

Септември София - Локомотив София

Локомотив Пловдив - Арда Кърджали

ЦСКА 1948 - Ботев Враца

Спартак Варна - Хебър Пазарджик

Славия - Лудогорец

Левски - Пирин Благоевград

 

Кръг №6: (13 август)

Черно море - Пирин Благоевград

Лудогорец - Левски

Хебър Пазарджик - Славия

Ботев Враца - Спартак

Арда Кърджали - ЦСКА 1948

Локомотив София - Локомотив Пловдив

ЦСКА - Септември София

Берое - Ботев Пловдив

 

Кръг №7: (от 20 август)

Ботев Пловдив - Черно море

Септември София - Берое

Локомотив Пловдив - ЦСКА

ЦСКА 1948 - Локомотив София

Спартак Варна - Арда Кърджали

Славия - Ботев Враца

Левски - Хебър Пазарджик

Пирин Благоевград - Лудогорец

 

Кръг №8: (от 27 август)

Черно море Варна - Лудогорец

Хебър Пазарджик - Пирин Благоевград

Ботев Враца - Левски

Арда Кърджали - Славия

Локомотив София - Спартак Варна

ЦСКА София - ЦСКА 1948

Берое - Локомотив Пловдив

Ботев Пловдив - Септември София

 

Кръг №9: (от 3 септември)

Септември София - Черно море

Локомотив Пловдив - Ботев Пловдив

ЦСКА 1948 - Берое

Спартак Варна - ЦСКА

Славия - Локомотив София

Левски - Арда Кърджали

Пирин Благоевград - Ботев Враца

Лудогорец - Хебър Пазарджик

 

Кръг №10: (от 10 септември)

Черно море Варна - Хебър Пазарджик

Ботев Враца - Лудогорец

Арда Кърджали - Пирин Благоевград 

Локомотив София - Левски

ЦСКА - Славия

Берое - Спартак Варна

Ботев Пловдив - ЦСКА 1948

Септември София - Локомотив Пловдив

 

Кръг №11: (от 17 септември)

Локомотив Пловдив - Черно море

ЦСКА 1948 - Септември София

Спартак Варна - Ботев Пловдив

Славия - Берое

Левски - ЦСКА

Пирин Благоевград - Локомотив София

Лудогорец - Арда Кърджали

Хебър Пазарджик - Ботев Враца

 

Кръг №12: (от 1 октомври)

Черно море - Ботев Враца

Арда Кърджали - Хебър Пазарджик

Локомотив София - Лудогорец

ЦСКА - Пирин Благоевград

Берое - Левски

Ботев Пловдив - Славия

Септември София - Спартак Варна

Локомотив Пловдив - ЦСКА 1948

 

Кръг №13: (от 8 октомври)

ЦСКА 1948 - Черно море

Спартак Варна - Локомотив Пловдив

Славия - Септември София

Левски - Ботев Пловдив

Пирин Благоевград - Берое

Лудогорец - ЦСКА

Хебър Пазарджик - Локомотив София

Ботев Враца - Арда Кърджали

 

Кръг №14: (от 15 октомври)

Черно море Варна - Арда Кърджали

Локомотив София - Ботев Враца

ЦСКА - Хебър Пазарджик

Берое - Лудогорец

Ботев Пловдив - Пирин Благоевград

Септември София - Левски

Локомотив Пловдив - Славия

ЦСКА 1948 - Спартак Варна

 

Кръг №15: (от 22 октомври)

Спартак Варна - Черно море

Славия - ЦСКА 1948

Левски - Локомотив Пловдив

Пирин Благоевград - Септември София

Лудогорец - Ботев Пловдив

Хебър Пазарджик - Берое

Ботев Враца - ЦСКА

Арда Кърджали - Локомотив София

 

*След 15-ия кръг програмата започва отначало, но с разменени домакинства! (от 29 октомври)

Етикети:
Sportlive.bg

Още по темата


Timeout


виж всички
Реклама
Избрано от Кратки истории

Единственото момиче в младежкия му тим учи Ерлинг Холанд на футбол (СНИМКИ+ВИДЕО)

Нападателят на Борусия (Дортмунд) Ерлинг Холанд е един от най-популярните и най-желаните футболисти към...

Реклама
Най-четени новини

виж всички