Пирин ядоса Лудогорец и ги направи недостижими

1256 0

Лудогорец дръпна с 12 точки на втория в "А" група "Левски", след като победи с 3:1 предпоследния в класирането Пирин (Благоевград). Разградчани събраха 48 точки в актива си след 24-ия кръг и са недостижими на върха.

Лудогорец бе в ролята на изоставащ почти до почивката, след като Козмин Моци си отбеляза автогол още в първите минути на мача в Благоевград. В третата минута Даниел Младенов проби, след което центрира в наказателното поле на гостите. Там Тони Тасев не успя да играе с топката, а в опит да я изчисти, Козмин Моци я прати в собствената си врата.

В 17-ата минута Лудогорец можеше да се сгромоляса, когато Венцислав Керчев фаулира Даниел Генов пред наказателното си поле. Реферът Станислав Тодоров обаче не посмя да извади червен картон за младока, а му даде само жълт такъв.

Гостите успяха да изравнят с известна доза късмет в 45-ата минута. Кафу успя да чукне топката и тя влезе във вратата на Красимир Костов за 1:1.

В 62-ата минута тимът на Георги Дерменджиев стигна до пълен обрат. Джоди Лукоки напредна от ляво, подаде към позиционирания в наказателното поле Марселиньо. Бразилецът върна към точката за дузпата, където бе Кешеру, който вкара за 2:1.

7 минути по-късно се разписа и Джонатан Кафу, за да направи резултата 3:1. Кишада подаде на бразилеца, той преодоля няколко бранители на домакините и успешно опъна мрежата на Пирин.

В края на мача Пирин дори остана с човек по-малко, след като за грубо влизане срещу Кишада Румен Сандев получи директен червен картон.

СЪСТАВИ:
ПИРИН:Костов, Николов, Дюлгеров, Сандев, Дяков, Костадинов, Траянов, Сандански, Генов, Младенов, Тасев
Треньор: Наджи Шенсой
ЛУДОГОРЕЦ: Стоянов, Моци, Керчев, Минев, Дяков, Саша, Натанаел, Лукоки, Кешеру, Кафу, Марселиньо
Треньор: Георги Дерменджиев