Лудогорец заби „петица” на Локомотив София в Първа лига

Снимка: Ivan Ivanov / LAP.bg

4974 0

Десеткратният шампион на България – Лудгорец, разби с категоричното 5:0 гостуващия на „Хювефарма Арена” новак Локомотив София в пореден мач от кръга в Първа лига.

По този начин „орлите” се реабилитираха по най-добрия начин за поражението с 0:2 от Малмьо от плейофа в Шампионската лига броени дни преди реванша с шведския шампион.

Головата фиеста в Разград стартира в 21-ата минута, когато Вандерсон откри резултата, а преди това два гола на капитана на Лудогорец бяха отменени поради засада. Доминик Янков удвои актива две по-късно, а Жосуе Са в 51-ата закова страхотно попадение във вратата на Локо София.

До края на срещата се разписаха Мавис Чибота и Каули Оливейра, за да се оформи гръмкия домакински успех.

Александър Александров от столичани опита амбициозно изпълнение от свободен удар, но прати топката аут в шестата минута. Лудогорец натисна своя съперник и в 13-ата откри резултата чрез Вандерсон. Кирил Десподов бе изведен вдясно и върна назад за Вандерсон, който реализира, но попадението бе отменено поради съмнения за засада на Десподов. Попадението бе отменено, а две по-късно Вандерсон отново вкара след извеждащ пас на Доминик Янков, но и този гол бе отменен поради нередовна позиция на капитана на разградчани.

В крайна сметка в 21-ата минута Вандерсон откри резултата. Топката бе разпределена вляво за Мавис Чибота, който подаде за Вандерсон в наказателното поле на "железничарите". Последва остър удар по диагонала, който направи безпомощен Любенов - 1:0.

Две по-късно Чибота отново се понесе по лявото крило и влезе в наказателното поле на Локо София. Халфът на Лудогорец замахна лъжливо и матира бранител на гостите, след което достави успореден пас за Доминик Янков и младокът отблизо удвои - 2:0.

До края на първата част "орлите" продължиха да контролират темпото на срещата, но до опасности пред софийската врата не се стигаше. Локомотив пък трудно съумяваше да владее топката, което лиши хората на Иван Колев да затурднят стража Падт.

Най-красивото попадение от началото на мача дойде в 51-ата минута. Тогава Кирил Десподов получи топката вдясно и центрира веднага в наказателното поле, а централният бранител на "орлите" изпревари Марио Петков и с мощен изстрел с десния крак не остави никакъв шанс на Любенов - 3:0.

Седем по-късно домакините стигнаха до нов гол чрез Мавис Чибота. Ротариу отправи пас към Кирил Десподов, който нахлу в наказателното поле на гостите и сви вляво за Чибота, елиминирайки Любенов, а крилото на Лудогорец стреля безгрешно 4:0.

В 68-ата минута се намери време и Каули Оливейра да се разпише на "Хювефарма Арена", като бразилецът закова пети гол в срещата.

В рамките на няколко секунди в 78-ата минута Серджио Падт отрази първите два точни удара. Първо Октавио шутира, а стражът боксира встрани, след което бе отправен нов удар към неговата врата, който също бе спасен.

Шест преди края Дорин Ротариу също можеше да се разпише във вратата на Локо София, ала ударът на румънския плеймейкър спря в напречната греда на вратата, пазена от Любенов. Пет преди края Текпетей стреля от дистанция, но доста неточно.

ЛУДОГОРЕЦ: Серджио Падт, Неусиано Гусмао, Георги Терзиев, Шакил Пинас, Кирил Десподов, Мавис Чибота, Стефан Баджи, Дорин Ротариу, Жосуе Са, Доминик Янков, Вандерсон

ЛОКОМОТИВ СОФИЯ: Александър Любенов, Селсо Рапосо, Марио Петков, Георгиос Катсикас, Мики Орачев, Красимир Милошев, Владимир Семерджиев, Божидар Кацаров, Александър Александров, Илия Димитров, Раел Лолала

Къде да гледаме Лудогорец - Локомотив София?

Лудогорец по всяка вероятност ще се концентрира върху представянето си в плейофа на Шампионска лига, след като загуби първия мач срещу Малмьо с 0:2. За последно разградчани играха в шампионата на 31 юли, когато спечелиха срещу ЦСКА 1948 с 3:0.

Локомотив София ще чака своя шанс, макар че в последните си 5 визити на Лудогорец вкара едва 3 гола в 19 мача. Допусна тежки поражение с резултати като 0:4, 1:4," 1:5. Това е първи мач между двата тима за първенство от 6 години.

Последният мач на Локомотив София срещу ЦСКА също беше отложен, поради което капитанът на "железничарите" Красимир Милошев е на линия. Под въпрос за мача е централният защитник Пламен Крачунов, който се контузи при победата над Локомотив Пловдив с 1:0.