Лудогорец вече е на победа от шампионска титла №5

Снимка: ludogorets.com

775 0

Шампионът Лудогорец е на 90 минути от титлата в България, която ще е 5-а поред за тима от Разград. "Орлите" не се напрегнаха много и стигнаха до лесен успех с 2:1 над аутсайдера Монтана и така в следващия кръг може да стане недостижим на върха при победа над Локомотив Пловдив.

"Зелените" поведоха набързо с голове на Джонатан Кафу и Жуниор Кишада, но Монтана бързо успя да върне едно попадение чрез Пашов. За съжаление, през второто полувреме положенията бяха рядкост и повече голове не паднаха.

Гостите все пак можеха да се доберат до равенство, а освен това те успяха да отбележат. Илиев отбеляза гол от засада, след като при удар отдалеч Стоянов изпусна топката, но съдията отсъди засада.

Лудогорец е на върха в класирането с актив от 64 точки - 14 повече от "Левски". Така при победа в следващия кръг на "Лаута" шампионите ще защитят трофея си, тъй като ще са и математически недостижими за "Левски".