Лудогорец смаза Локомотив София в Разград, зловещ момент с Александър Любенов помрачи двубоя (ВИДЕО)

Снимка: Ivan Ivanov/ LAP.bg

7587 0

Лудогорец разгроми Локомотив София с 6:0 на стадион "Хювефарма Арена" в мач от 25-ия кръг на Първа лига.

Квадво Дуа се разписа на два пъти във вратата на "червено-черните", а другите попадения бяха дело на Ивайло Чочев (дебютен гол за "орлите"), Бернард Текпетей, Руан Секо и Аслак Фон Витри.

Зловещ инцидент в Разград

Зловещ инцидент в началото на второто полувреме обаче помрачи двубоя в Разград. Квадво Дуа неволно удари с коляно в главата стража на гостите - Александър Любенов, който си глътна езика, изпадна в безсъзнание, а от главата му потече кръв (ВИДЕО).

Александър Любенов

Лекарските екипи на двата тима веднага влязоха на терена и слава Богу успяха да свестят юношата на Левски и дори за кратко да го изправят на крака, преди в крайна сметка да го изнесат на носилка от терена...

Класиране и следващи мачове?

Със спечелените 3 точки Лудогорец събра актив от 57 на първото място във временното класиране. Локо София пък остана на 12-ата позиция със сбор от 25 пункта.

След паузата за националните отбори "орлите" гостуват на Локомотив Пловдив (30.03.), докато "железничарите" приемат ЦСКА (30.03.).

Ето как се разви мачът на "Хювефарма Арена":

2' - Лудогорец бързо откри резултата! Красимир Станоев сбърка при изнасянето на топката, а Руан Круз изведе Квадво Дуа сам срещу вратаря и 27-годишният швейцарец не сбърка - 1:0!

5' - Селсо Рапосо получи жълт картон за ненужно нарушение срещу Сон. Малко след това пък и Диого Тешейра бе предупреден официално за реплика срещу съдията.

19' - Бернард Текпетей пропусна добър шанс да удвои преднината на "орлите", след като от 2 метра нацели напречната греда.

38' - Ивайло Чочев покачи на 2:0, вкарвайки дебютния си гол с екипа Лудогорец (асистенцията бе дело на Дуа).

43' - Авансът на "зелените" стана класически, а попадението за 3:0 бе дело на Бернард Текпетей, който матира Александър Любенов с диагонален изстрел (нова асистенция на Дуа).

47' - в началото на второто полувреме Текпетей изведе Дуа сам срещу вратаря. Швейцарът се опита да излъже Любенов, получи се много тежък сблъсък между двамата, а съдията отсъди дузпа в полза на Лудогорец. Стражът на Локо София обаче загуби съзнание, глътна си езика, а от лицето му потече кръв. Съотборниците му веднага се втурнаха да му помагат, след това се намесиха и лекарските екипи... В крайна сметка Александър Любенов дойде в съзнание и се изправи за кратко на крака, а след това бе изнесен с носилка от терена! (ВИДЕО)

53' - след значително забавяне на играта, Квадво Дуа се зае с изпълнението на дузпата, стреля в средата на вратата и отбеляза за 4:0!

57' - Руан Секо реализира за 5:0 - Фон Витри центрира от дясното крило, Якуб Пьотровски отклони с глава, а след това Секо изпревари резервния вратар на столичани - Жарко Истатков, за първата топка.

70' - Квадво Дуа вкара третия си гол в мача, но той бе отменен заради засада!

88' - Аслак Фон Витри също записа името си сред голмайсторите с попадение от дистанция за 6:0!

Стартови състави:

Лудогорец: 1. Серджио Падт, 4. Диниш Алмейда, 6. Якуб Пьотровски (к), 7. Рик Джонатан , 9. Квадво Дуа, 16. Аслак Фон Витри, 17. Сон, 18. Ивайло Чочев, 26. Ноа Сонко Сундберг, 37. Бернард Текпетей, 99. Руан Круз

Локомотив София: 24. Александър Любенов (к), 12. Бруно Франко, 93. Стефан Ламбезе, 31. Красимир Станоев, 4. Диме Димов, 20. Диого Тешейра, 2. Гонсало Кардосо, 21. Антони Иванов, 13. Селсо Рапосо, 98. Стив Траоре, 11. Карлос Франса

Къде да гледаме Лудогорец - Локомотив София по ТВ?

Лудогорец се намира на първото място с актив от 54 точки. Момчетата на Георги Дерменджиев записаха шест поредни шампионатни победи и в Разград искат да продължат добрата си серия. Шампионите вече не са в евротурнирите и ще искат да насочат изцяло вниманието си върху Първа лига и Купата на България.

Непостоянството в Локомотив София пък продължава. Столичани редуват силни и слаби мачове и могат да се похвалят с 2 победи и 3 поражения в последните си пет мача в елита. Неубедителното представяне пък може да доведе до промяна на треньорския пост в клуба.

Първата среща между двата тима в столицата завърши с успех на Лудогорец с 3:1. Тогава попаденията отбелязаха Руан Секо, Клод Гонсалвеш и Кайо Видал, а единственото попадение за "железничарите" бе дело на Тейшейра.