Лудогорец с престижна победа над съперник на Ювентус и Барселона в Шампионска лига

1205 0

Българският шампион Лудогорец записа впечатляваща победа в приятелска среща. "Орлите" победиха с 2:1 Динамо Киев, след като осъществиха пълен обрат. Припомняме, че украинците играха в групите на Шампионска лига и се изправиха срещу отбори като европейските грандове Ювентус и Барселона.

През първото полувреме двата отбора си размениха по едно попадение, като украинците излязоха напред в резултата след попадение в 23-ата минута. "Орлите" обаче успяха да възстановят паритета малко преди края, когато в 38-ата минута Каули Оливейра чукна отбита от вратаря топка и се разписа.

Футболистите на Дамбраускас дори стигнаха до пълния обрат, като това се случи само 10 минути след началото на втората част. Тогава се разписа Жосуе Са. Впоследствие темпото значително спадна, а до нови попадения до края на срещата така и не се стигна.