Лудогорец разпиля Черно море за най-изразителната си победа от началото на сезона

Снимка: Официален сайт на Лудогорец

1026 0

Шампионът на България Лудогорец записа най-изразителната си победа от началото на сезона в Първа лига. Играчите на Пауло Аутори се наложиха с 5:1 у дома над Черно море и така се изкачиха до второто място в първенството.

В момента "орлите" са с 23 точки и изостават на две от лидера Левски, който по-рано днес победи ЦСКА с минималното 1:0. В същото време "червените" остават 3-и с 22 пункта.

Резултатът бе открит в 12', когато Кешеру изведе Вандерсон, а бразилецът сам срещу Китанов нямаше как да сгреши за 1:0. Още в началото на втората част Кешеру също се разписа, за да удвои аванса на своя тим, а по-малко от минута по-късно и Димо Бакалов попадна в прегръдките на своя отбор.

В 55' гостите опитаха да се върнат в срещата, когато Ндонгала засече центриране на Илиев и намали за 3:1. До края обаче играчите на Пауло Аутори вкараха нови две попадения чрез Марселиньо и отново Кешеру.