Лудогорец приближи на 3 точки ЦСКА след разгром над Локо (София)

2666 0

Лудогорец стопи разликата с окупиралия върха в класирането ЦСКА на 3 точки, след като се разправи категорично с Локомотив (София) у дома. Разградчани надделяха с 5:1 над столичния тим, след като губеха до 44-ата минута. Гостите играха 21 минути с човек по-малко, след като Румен Трифонов бе изгонен за два жълти картона

Владислав Романов откри за Локомотив в 34-ата минута, а Вандерсон изравни десет минути по-късно. През второто полувреме шампионът вкара 4 безответни гола, два от които бяха дело на Марселиньо, а с по 1 се отчетоха Юнес Хамза и Дани Абало.

В началните минути на мача Лудогорец бе по-активният тим, а гостите от София се защитаваха умело. Дани Абало имаше шанс да промени това още в 8-ата минута, когато бе оставен непокрит в наказателното поле, но изстрелът му излезе в аут. Шест минути по-късно втора добра ситуация за шампионите бе пропиляна от техния лидер Марселиньо. Кишада центрира в наказателното поле и постави топката на главата на Марселиньо, но плеймейкърът стреля над напречната греда. В следващите минути домакините оказаха сериозен натиск над съперника, а играчите в червено-черни екипи трудно успяваха да пренесат играта извън собствената си половина.

В 34-ата минута обаче се случи нещо неочаквано - при първата си по-добра контраатака в мача дотук гостите от София успяха да поведат в резултата, вследствие на грешка на Козмин Моци. В опит да върне към съотборник, румънецът подаде на нахлуващия Даниел Генов, който спринтира, видя Романов и му прати пас успоредно на голлинията. Крилото с точен завършващ удар преодоля Владислав Стоянов за 1:0! В следващите минути "железничарите" осъществиха още две опасни контри, но Генов и Романов ги завършиха с неточни изстрели. Лудогорец обаче бе твърдо решен да изравни до почивката и успя да го постигне минута преди съдийския сигнал. След отлична триходова комбинация Кайсара прати топката на главата на Вандерсон, който не сгреши - 1:1!

През второто полувреме домакините предимно се забавляваха на терена, а Локо бе безпомощен да им окаже отпор. "Зелените" не губиха много време след подновяването и стигнаха до обрат в 54-ата минута. Тогава Кайсара проби отдясно и подаде ниско по тревата към Марселиньо, който с едно докосване насочи топката под плонжа на Божидар Митрев за 2:1. Последваха минути на натиск на Лудогорец, като за две минути те успяха да стигнат до два фрапантни пропуска. В 61-ата минута малко не достигна на Моци да опъне мрежата на столичани с глава от близка дистанция, а две минути по-късно Вандерсон от чиста позиция изпрати топката в аут.

Двадесетина минути преди края на редовното време Локомотив (София) направи положението си в тази среща изключително сложно, след като остана с човек по-малко на терена. Румен Трифонов получи втори жълт картон за изключително грубо влизане в краката на Дани Абало и напусна терена. В 78-ата минута Локомотив бе окончателно сломен. Лудогорец се възползва от колективна тяхна грешка в защита и след двойно подаване между Абало и Кайсара испанецът пусна към Марселиньо, който се разписа технично за втори път във вратата на Митрев. Четири минути по-късно резервата Юнес Хамза покачи на 4:1, а асистенцията отново бе на Дани Абало. Испанецът ознаменува доброто си представяне в този мач с гол в 90-ата минута