Лудогорец изравни антирекорд в Лига Европа и своя в Шампионска лига

Снимка: Официален сайт на Лудогорец

2146 0

С поражението с 0:6 при гостуването си на Еспаньол българският шампион Лудогорец изравни антирекорда в Лига Европа за най-изразителна загуба. Резултат от 6:0 се е получавал в още шест случая в турнира, а веднъж е достигал 7:1. В шест от тези случаи домакинът е победител, а в два от тях печели гостуващият отбор.

Като смекчаващо тежката загуба оправдание за Лудогорец може да бъде фактът, че отборът игра с 9 души за около 60 минути след червени картони на Рафаел Форстър и Яцек Горалски през първото полувреме.

"Орлите" изравниха най-тежкото си поражение в европейските клубни турнир - 0:6 срещу Арсенал на "Емирейтс" в Шампионска лига. Ето най-изразителните победи в Купа на УЕФА/Лига Европа:

Стандарт Лиеж 1:7 Атлетик Билбао (16.12.2004)

Байерн Мюнхен 6:0 Арис Солун (19.12.2007)

ФКСБ 6:0 Олборг (18.09.2014)

Вардар Скопие 0:6 Реал Сосиедад (19.10.2017)

Арсенал 6:0 БАТЕ Борисов (07.12.2017)

Севиля 6:0 Ахишар (25.10.2018)

АЗ Алкмаар 6:0 AZ 6:0 Астана (24.10.2019)

Еспаньол 6:0 Лудогорец (07.11.2019).

А какво положително в този мач видяха Марселиньо и Георги Терзиев вижте в този материал.