Гол от засада, неотсъдена дузпа и класически успех на Лудогорец

Снимка: БГНЕС

1852 0

Шампионът Лудогорец постигна поредната си победа в Първа лига. След разочарованието в Лига Европа възпитаниците на Димитър Димитров - Херо смачкаха Витоша (Бистрица) с 3:0 и продължават да водят комфортно пред ЦСКА.

През първата част голове не паднаха, въпреки че Кешеру и компания имаха куп положения. Нападателят дори отбеляза, но беше в засада и столичани успяха да издържат през пъървите 45 минути, въпреки че не отправиха нито един удар.

В 52' все пак падна първият гол. След като вратарят на гостите спаси две поредни положения, в крайна сметка Кешеру успя да отбележи, макар че беше в засада. Няколко минути по-късно пък гостите бяха пощадени, след като нарушение срещу Лукас Саша беше фаулиран в наказателното поле.

Това обаче не оказа влияние на крайния резултат, след като до 70' на мача Мисиджан и Кампаняро отбелязаха за крайното 3:0.

В класирането "орлите" продължават да водят с 4 точки на ЦСКА, както и с 10 пред Левски.