Дерменджиев обясни какво гласи най-елементарното правило във футбола след успеха над Локомотив Пловдив

Снимка: Alexandar Karamfilov / LAP.bg

2571 0

Старши треньорът на Лудогорец Георги Дерменджиев говори след сблъсъка с Локомотив Пловдив от 26-ия кръг, завършил при резултат 2:1 след победен гол в последните минути. Наставникът остана доволен от успеха, като напомни най-простото правило във футбола - има гол, когато топката влезе в мрежата.

"Така както се бе развил мачът, това бе много важно (бел. ред. да са настойчиви до края и да спечелят). Нищо не се промени за второто полувреме. Мачът е след пауза и започнахме малко по-тромаво. Контролирахме играта, нямахме много ситуации, но създадохме две или три, с които можеше да влезе гол. Но знаете във футбола как е - когато топката влезе в мрежата, е гол. Правилно казахте, че това, че бяхме настойчиви ни донесе победата" - започна той пред "Диема спорт".

Впоследствие Георги Дерменджиев призна, че не е притеснен от натоварение цикъл от мачове, тъй като отборът му е свикнал. Освен това заяви, че Диниш Алмейда е важна и равностойна опция за тима, както и че ще помогне на "орлите".

Георги Дерменджиев коментира ролята на Диниш Алмейда в Лудогорец

Дерменджиев е уверен за Лудогорец

Лудогорец е свикнал на този натоварен цикъл да играе. Вярвам на момчетата и мисля, че ще се справят. Диниш е абсолютно равностойна опция. Дълго време лекува контузия, бавно се възстанови. Давам му равномерно минути, защото не е готов да играе един след друг мачовете. Добър играч е, ще помогне на отбора.

Всяка една победа е важна и играем за победа винаги. Играем до край - независимо какъв е бил резултатът преди това.

Вижте повече за това как Лудогорец "излъга" Локо Пловдив с гол в края на бивш "смърф" (ВИДЕО).