Цървена звезда кани Лудогорец за мач на "Маракана"

Снимка: ludogorets.com

929 0

Българският шампион Лудогорец е близо до това да изиграе нов мач с лидера в сръбското първенство Цървена звезда. Приятелският двубой ще бъде на 16 март на стадиона на сърбите, наричан "Маракана".

Преговорите за контролата още не са финализирани, но най-вероятно ще се стигне до споразумение. Това обяви генералният мениджър на Звезда Звездан Терзич.

Ръководството на сръбския клуб планира да организира срещи с още няколко големи европейски отбора. Подготвят се мачове с Олимпиакос, Базел и Олимпик Марсилия. Мачовете ще бъдат част от празненствата на бъдещия сръбски шампион по случай четвърт век от спечелването на КЕШ. Именно срещу Марсилия "звездашите" спечелиха най-големия успех за сръбския клубен футбол през 1991 г.

Припомняме, че през ноември 2015 г. Цървена звезда гостува в Разград, където загуби от домакините с 1:3.