Бодьо/Глимт разби Жалгирис и вече чака Лудогорец или Динамо Загреб

2001 0

Бодьо/Глимт разби с 5:0 като домакин литовския Жалгирис Вилнюс. Така норвежкият шампион почти със сигурност ще се изправи срещу победителя от сблъсъка между Лудогорец и Динамо Загреб в плейофите за груповата фаза на Шампионската лига.

Разградчани загубиха с 1:2 от хърватите във вторник. Реваншът е следващата седмица в Загреб.

Любопитното е, че загубилите от сблъсъците между двете двойки ще се изправят един срещу друг в плейофите за груповата фаза на Лига Европа.

Хуго Ветлесен и Амал Пелегрино дадоха аванс на норвежците в края на първото полувреме. След почивката се разписаха още  Ларс Салвесен, Мариус Хьойбретен и Рунар Еспейорд, който оформи крайното 5:0 в добавеното време.

А ето как Лудогорец благодари за подкрепата на феновете си срещу Динамо Загреб.