Безмилостен Лудогорец разгроми ЦСКА 1948 в Първа лига

Снимка: Ivan Ivanov / LAP.bg

1571 0

Шампионът на България Лудогорец разгроми ЦСКА 1948 с 4:0 като домакин в мач от 25-ия кръг на Първа лига. Само през първата част "орлите" нанизаха три попадения, а през втората добавиха още един гол, за да оформят красноречивата си победа.

Лудогорец се развихри в края на първата част. В 35-ата минута бранителят Жосуе Са откри резултата, а само пет минути по-късно Кирил Десподов удвои, възползвайки се от асистенция на Вандерсон. В продължението на първата част Сисиньо покачи на 3:0, а Десподов асистира.

В 61-вата минута Кирил Десподов успя да вкара още един гол за Лудогорец, с което оформи крайното 4:0. С победата Лудогорец увеличи преднината си на върха в Първа лига, където е с актив от 61 точки - с девет повече от втория Локомотив Пловдив. ЦСКА 1948 е шести с 35 пункта.