Арда "спъна" Лудогорец и не им позволи да се откъснат на върха в Първа лига

Снимка: Оф. сайт на Лудогорец

1222 0

Българският шампион Лудогорец не успя да победи Арда след равенство 2:2 като гост в мач от осмия кръг на Първа лига. "Орлите" на два пъти повеждаха в резултата, но домакините успяваха да възстановят равенството, като в крайна сметка взеха точка от мача.

В 11-ата минута Кирил Десподов даде преднина на отбора си, възползвайки се от асистенция на Клаудиу Кешеру. Шест минути по-късно обаче Спас Делев възстанови равенството. В 70-ата минута Десподов асистира за Григоре, който отново даде аванс на "орлите", но в 84' Жуниньо изравни.

Лудогорец продължава да е лидер в Първа лига с актив от 36 точки - с три повече от втория Локомотив Пловдив, който е и с мач повече. Арда е на четвърто място с 29 пункта.