Съдията осуети голяма сензация на Литекс - Локо (Пд)

Снимка: Иван Йочев

1201 0

Локомотив (Пловдив) поднесе изненада в 13-ия кръг на "А" група, след като "смърфовете" стигнаха до 0:0 при гостуването си на Литекс.

Резултатът можеше и да е в полза на пловдивчани, ако съдията Вихрен Манев се беше осмелил да накаже домакините с дузпа за съперника.

В 60' Мартин Камбуров протестира срещу много сериозно нарушение от страна на Рафаел Перес в наказателното поле. Съдията обаче подмина ситуацията и не отсъди 11-метров наказателен удар, ощетявайки сериозно гостуващата селекция.

Първата част беше с поделен превес, като по-добрите положения през второто полувреме бяха за Литекс. Истинска стена обаче се оказа Ел Каруби, който с ключови намеси запази вратата си суха.

Литекс събра актив от 23 точки, докато Локомотив Пловдив е седми с 15 точки.