Официално: Пловдивското дерби пак е отложено


Официално: Пловдивското дерби пак е отложено
Снимка: Официален сайт на Локо (Пд)

1257 0

Пловдивското дерби между Локомотив и Ботев няма да се играе днес.

Двубоят бе отложен официално за утре в 13.30 часа от длъжностните лица на мача.

Въпреки че делегатът на мача пристигна на стадиона и нареди на домакините от Локомотив да продължават да чистят стадиона, в крайна сметка бе взето решение да се отмени срещата.

Още вчера възникна въпросът дали в Пловдив ще се проведе футболна среща, след като обилният снеговалеж бе покрил с плътна покривка стадионът на "смърфовете".

Двата щаба изразиха позиция, че е най-добре двубоят да бъде отложен, а по-късно от Локомотив призоваха феновете за помощ при почистването, по подобие на софийските привърженици на ЦСКА.

Тази сутрин в 10 часа на стадиона се очакваше делегатът, но той закъсня. Главният съдия Ивайло Стоянов констатира, че теренът е негоден за игра.

Хареса ли ви тази новина? Не пропускайте важните новини за деня в българския футбол – последвайте специалния ни канал във Viber ТУК!

До идването на делегата в 11ч яснота липсваше. Той все пак предложи чистенето да продължи.

В 12 часа бяха извикани футболисти от двата отбора и бе решено мачът да бъде отложен.

 

Етикети:
Sportlive.bg

ТОЧНО ПОПАДЕНИЕ


виж всички

Още по темата


Timeout


виж всички
Избрано от ЦСКА

В мач с 6 гола: Да вкараш с ЦСКА срещу Атлетико Мадрид на 34 години (ВИДЕО)

Най-възрастният голмайстор в историята на ЦСКА е Тодор Янчев, който на 37 години, 4 месеца и 10 дни се разписва...

Най-четени новини

виж всички