Лудогорец с измъчена победа срещу Локо (Пд) в дебюта на Ераносян

Снимка: ludogorets.com

1437 0

Лудогорец записа трудна победа над Локомотив (Пловдив) с 1:0 в двубой от петия кръг на "А" група, изигран в Разград. Дебют за разградския тим направи новия наставник Едуард Ераносян.

Домакините пропуснаха много добри голови възможности и до последно трепереха за изхода на мача. Гол на Марселиньо в края на първото полувреме обаче бе достатъчен за крайния успех. В последните минути на мача попадение на Оливие Боне не бе зачетено заради засада.

Първо полувреме

Пред Лудогорец се откри добра възможност още в четвъртата минута на срещата. Новото попълнение на тима Клаудиу Кешеру отправи изстрел, но Янис ел Харуби спаси.

Локо (Пд) организира хубава контраатака, но Йоан Ласиман стреля много неточно. В 23-тата минута на мача той бе заменен принудително, тъй като получи контузия. На негово място в игра се появи Бирсент Карагерен.

Четири минути по-късно гостите можеха да открият резултата. Мартин Камбуров стреля с глава след центриране на Крум Стоянов, но Владислав Стоянов внимаваше и изби в корнер.

В 42-та минута Лудогорец стигна до гола. Марселиньо засече центриране на Александър Василев в наказателното поле и с глава прати топката в мрежата на Локо (Пд).

Второ полувреме

Второто полувреме започна с натиск на Лудогорец. Шампионите изпуснаха няколко добри голови възможности. В 65-тата минута Кешеру можеше да вкара, но вратарят на гостите спаси удара му. Веднага след това Михаил Александров също се опита да прати топката в мрежата на Харуби, но стражът на гостите отново се намеси добре.

При последвалата атака Вандерсон също пробва да се разпише, но уцели десния страничен стълб. В следващите минути на срещата Препелица и Кешеру също отправиха удари към вратата на Локо (Пд), но без резултат.

В 81-та минута Оливие Боне се разписа, но попадението му не бе зачетено заради засада. В 87-та минута Абел Анисе можеше да удвои аванса на Лудогорец секунди, след като влезе в игра. Той получи хубав пас от Марселиньо, преодоля вратаря на гостите, но стреля високо над напречната греда.

Лудогорец – Локомотив (Пловдив) 1:0

Състави:

Лудгорец: Владислав Стоянов, Александър Василев (46 - Вандерсон), Козмин Моци, Георги Терзиев, Натанаел, Светослав Дяков, Андрей Препелица, Върджил Мисиджан (57 - Михаил Александров), Марселиньо, Сисиньо, Клаудиу Кешеру (86 - Абел Анисе)

Локомотив (Пловдив): Янис ел Харуби, Крум Стоянов, Александър Тунчев, Кирил Котев, Пламен Крумов, Люик Дюфо, Йоан Ласиман (23 - Бирсент Карагерен), Оливие Боне, Димитър Велковски (60 - Димо Бакалов), Зоран Балдовалиев (75 - Георги Вълчев), Мартин Камбуров

Съдия: Станислав Ставров