Локомотив Пловдив премина и през Миньор Перник за четвърта победа в контролите

Снимка: Kiril Bekyarov / LAP.bg

1725 0

Локомотив Пловдив записа четвърта победа в контролите през зимната пауза. Тимът на Александър Тунчев спечели с 3:1 срещу Миньор Перник в село Склаве.

"Черно-белите" откриха резултата в 10-ата минута. Лукас Салинас центрира в наказателното поле, където капитанът Димитър Илиев засече за 1:0. Само шест минути по-късно перничани успяха да изравнят. След меле в наказателното поле на Локо футболист на Миньор се възползва от рикошет и прати топката в мрежата за 1:1.

След половин час игра Локомотив отново излезе напред в резултата. Това стана след красиво попадение на Венсан Марсел. Малко преди края на първото полувреме обаче атакуващият халф получи контузия и напусна принудително терена, като на негово място влезе юношата Иван Сулев.

В 63-ата минута "черно-белите" вкараха трети гол. Парвиз Умарбаев центрира от фаул, при което вратарят на Миньор не се намеси по най-добрия начин. Това позволи на защитника Мартин Паскалев да прати топката в мрежата за 3:1.