Локомотив (Пд) потрепери, но стигна 1/4-финалите за Купата с волеви обрат

Снимка: Lap.bg

819 0

Локомотив (Пловдив) потрепери, но успя да победи третодивизионния Беласица (Петрич) в първия осминафинал за Купата на България. "Смърфовете" губеха с 0:1 до 72', но успяха да изравнят след дузпа и да стигнат до пълен обрат - 2:1. Така носителят на трофей продължава участието си в турнира.

Изненадващо, въпреки че домакините бяха по-дейният тим, Беласица успя да поведе в резултата в 51'. Тогава Кирилов проби отдясно, навлезе към наказателното поле и подаде към Димитър Стоев, който бе оставен непокрит и с удар по земя матира стража на "смърфовете".
Локомотив можеше да изравни в 70', когато Давид Малембана отправи опасен удар от статично положение, но вратарят на петричани ѝахари Димитров спаси. Все пак логичното се случи 2 минути по-късно, когато Димитър Илиев си изработи дузпа. Тогава той бе спрян непозволено от Атанас Димитров на границата на наказателното поле и съдията посочи бялата точка.
С изпълнението на наказателния удар се зае самият капитан на пловдивчани, който не сгреши - 1:1. В 84' домакините бяха близо до пълния обрат, но Димитров спаси удар на Бирсент Карагерен. Три минути по-късно крилото донесе успеха на "черно-белите" след попадение от доста малък ъгъл. В ситуацията Витанов центрира, Димитър Илиев пропусна, за да играе Карагерен с топката и той прониза вратата на Беласица за 2:1.