Локомотив Пд и Берое не се биха в здрав двубой, дузпи и скандален пропуск

Снимка: Marin Bonev / LAP.bg

2754 0

По изключително драматичен начин отборите на Локомотив Пловдив и Берое започнаха втория плейофен кръг от родната Първа лига. Двата отбора от първата „четворка“ в долната половина, които имат най-големи претенции към първото място в групата си, което ще им отреди бараж срещу челен отбор у нас завършиха наравно в Пловдив при резултат 1:1 на стадион „Локомотив“ в Пловдив.

Стив Фуртадо откри резултата в 26-ата минута, а Димитър Илиев изравни от дузпа в добавеното време на първата част.

Изключително куриозен момент се случи в 41-ата минута, когато нападателят на „смърфовете“ Венсан Марсел получи топката на празна врата на два метра от вратата на гостите, но се размина с топката от сериозна ситуация и тя не влетя във старозагорската врата.

През втората част пък битката на „Лаута“ преобладаваше, а в добавеното време на срещата домакините получиха за втори път наказателен удар след намесата на ВАР. Отново с изпълнението се нагърби Димитър Илиев, но ударът на капитана на Локо този път бе отразен от Генадий Ганев, който запази равенството в срещата.

Локо Пловдив остава лидер в групата си с 35 точки, колкото има и вторият Берое, но за двата отбора има още 4 срещи.