Камбуров гарнира с гол победното си завръщане в Локо

15726 0

Локомотив (Пловдив) окупира второто място във временното класиране в "А" група, след като записа първата си победа през новия сезон и спечели 5 точки. "Черно-белите" удариха с 2:1 новака Хасково на неговия стадион.

Завърналият се отново на "Лаута" Мартин Камбуров откри резултата в 22-ата минута.  Забележителното попадение бе под номер 99 за нападателя с фланелката на Локомотив. Благой Наков удвои през втората част, а Деян Лозев намали в 67-ата минута.

След загубата, която е втора поредна за тях, Хасково се намести на седма позиция с актив от 3 точки.

Хасково пропусна да поведе още в 12-ата минута. Емил Ангелов бе намерен с дългъг пас и на два метра от вратарското поле опита изстрел от воле, но бе неточен. Първият сериозен шанс пред гостите от Пловдив се разкри четири минути по-късно. Завърналият се на «Лаута» Камбуров получи от Наков отдясно, навлезе в наказателното поле и стреля от малък ъгъл, но Банков отрази.

Все пак Камбуров успя да ознаменува завръщането си с гол в 22-ата минута. От пряк свободен удар от около 28 метра голаджията се прицели в горния десен ъгъл на Банков и реализира за 1:0. Нападателят се поклони пред феновете, които бяха изпълнили сектора за гости.

В 25-ата минута Локо пропусна да удвои преднината си. Карагерен засече центриране, но се подхлъзна и стреля в аут. Пропуск в 33-ата минута записа и Хасково – Крумов шутира, Емил Ангелов засече с глава, но от няколко метра прати топката в аут. В оставащите минути Хасково засили натиска си, но без резултат.

През второто полувреме играта стана по-зрелищна и бе гарнирана с две попадения. В 57-ата минута съдията даде отличен авантаж и Благой Наков успя да настигне топката преди вратаря на Хасково. С техничен изстрел той удвои преднината на "смърфовете". Десет минути по-късно обаче резервата Деян Лозев върна интригата в мача, връщайки едно попадение. Той реализира с чудесен шут.

Надъхван от феновете си, Хасково наложи натиск, но не съумя да се пребори поне за точка в този мач след пропуск и греда към края. В 89-ата минута пък Якимов изпусна да направи победата на своя тим по-изразителна, като стреля в аут, останал сам срещу съперниковия вратар.