Александър Томаш: По-добре грозна победа, отколкото красива загуба

Снимка: Lap.bg

3209 0

Старши треньорът на Локомотив Пловдив - Александър Томаш, сподели задоволството си след успеха с 2:1 над Левски в четвъртия кръг на Първа лига.

Успехът изкачи "смърфовете" до върха във временното класиране, а специалистът отличи най-важните факти от победата над столетния клуб.

В допълнение Томаш категорично заяви, че Левски се е развил положително между миналия и настоящия сезон, но той е знаел срещу кого се изправя.

Мнението на Томаш

"Победата е завоювана от момчетата, поздравявам и публиката, защото я заслужи. Сладка победа, благодарение единствено на футболистите.

Ключовото е, че вкарахме 2 гола. Много беше важно, че вложихме сърцето си. То е много важно, но когато го вложиш - нещата се получават.

Знаехме срещу кого се изправяме. Левски играе различно от началото на сезона. Има доста добри изпълнители. Поздравявам футболистите за тяхната реакция.

Срещу нас имаме противник, който спира идеите ни. Благодарение на футболистите затворихме второто полувреме. През първото полувреме изтърваха три ситуации, но и ние имахме пред себе си. При 2:1 можехме чрез Минчев да затворим срещата.

Беше време да се отблагодари трудът на футболистите от тренировките.

През последните два мача показахме, че можем да сме водещ отбор. Трябва да сме здраво стъпили на земята. Предстои ни много силен съперник. Първо трябва да преборим себе си.

Има един човек, който винаги ми е казвал да направя една грозна победа, а не красиви загуби. Не съм фен на това, но не съм и глупав. Виждам какво се случва на терена и трябва да реагираме адекватно", категоричен бе Томаш след успеха над "сините".

Следете всичко около Първа лига със SportLive.bg!