Вихрен Домовчийски и комичен гол белязаха дебюта на Стоев

Снимка: Иван Йочев

1381 0

"Левски" си осигури спокойствие преди реванша за Купата на България срещу Хасково, след като победи на свой терен тима на Емил Велев с 3:0. В дебютния официален мач на Стойчо Стоев като треньор на "сините" Валери Домовчийски се развихри и вкара два гола - в 23-ата минута от дузпа и от игра в 35-ата минута на мача. В 90-ата минута Тихомир Трифонов си отбеляза куриозен автогол.

За "Левски" своя официален дебют направиха вратарят Боян Йоргачевич, защитникът Емил Нину, крилото Либан Абди и нападателят Лукаш Гикиевич.

В дебютния си официален мач наставникът Стойчо Стоев заложи на само двама от зимните попълнения. Централният защитник Емил Нину и вратарят Боян Йоргачевич излязоха на терена от първата минута, а Либан Абди, Лукаш Гикиевич и Александър Александров останаха на пейката.

Пред Йоргачевч започнаха Роман Прохазка, Борислав Стойчев, Нину и Веселин Минев. В средата на терена Стоев заложи на Мигел Бедоя, Антонио Аниете и Владимир Гаджев. По крилата действаха Божидар Краев и Луис Педро. Атаката водеше голмайсторът в контролите Валери Домовчийски.

"Левски" влезе устремен в мача, като още в 9-ата минута пред тях се откри нелош шанс пред вратата на съперника. След центриране от корнер на Гаджев топката стигна до Краев, младокът стреля от въздуха, но топката мина над вратата. "Сините" продължиха да атакуват и определено бяха по-добрият отбор на терена. Това даде резултат в 22-ата минута, когато Димитър Андонов игра с ръка при изстрел на Аниете и Стефан Апостолов свири дузпа за домакините. Зад топката застана Домовчийски, който би по тревата в долния десен ъгъл и не сгреши - 1:0.

"Левски" продължи да търси нови попадения във вратата на Хасково, за да си осигури спокойствие преди реванша. В 30-ата минута им се откри чудесно положение, след като Гаджев центрира към далечната греда, а Домовчийски шутира от движение, но прати топката над вратата. Три минути по-късно се стигна до интересна ситуация в наказателното поле на "сините" - добре представящият се Нину опита да изчисти топката пред Димитър Алексиев, а тя коварно се насочи към вратата, пазена от Боян Йоргачевич, но сръбският вратар внимаваше и не позволи конфузна ситуация. Това бе първата чиста възможност за гостите.

Малко след това - в 35-ата минута "Левски" стигна до втори гол, отново чрез Домовчийски, този път от игрова ситуация. При настъпило меле в полето на противника нападателят се докопа до топката и от близко с всички сили прати топката в мрежата на Акалски - 2:0. В следващата минута пък активният в този мач Краев успя да насочи кълбото под напречната греда, но стражът на Хасково успя да избие.

Възпитаниците на Емил Велев вдигнаха оборотите в последните няколко минути преди почивката и в 43-ата минута успяха да си изработят отлично положение. От добра ситуация Владислав Узунов стреля опасно, но встрани от вратата на Йоргачевич.

След подновяването на играта "Левски" отново бе по-дейният тим на терена. "Сините" владееха повече топката и опитваха да пресират съперника. Играта на столичани до този момент предимно радваше феновете, дошли на "Герена", въпреки лошия мерник на атакуващите играчи през втората част. В следващите минути Хасково пое контрола над топката, но не успя да изработи нищо опасно в атакуващ план.

В 75-ата минута Валери Домовчийски напусна терена под бурните аплодисменти на феновете. На мястото му влезе най-новото попълнение в отбора Лукаш Гикиевич, който записа дебютни минути със синята фланелка. Минута по-късно "сините" можеха да отбележат нужния за спокойствието им трети гол, но Акалски осуети намеренията им. В ситуацията Стефан Велев получи на дъгата и шутира с ляв крак, но вратарят на гостите плонжира и улови. В 81-ата минута полякът Гикиевич бе близо и до дебютно попадение, но бранител в червен екип блокира удара му.

Седем минути преди края на редовното време своя дебют осъществи и крилото Либан Абди. Той влезе на мястото на Антонио Аниете, който с изявите си в този мач си заслужи аплодисментите на "синята" публика. В самия край на редовното време "Левски" стигна до класическа победа с куриозен гол. Кирил Акалски тръгна да излиза, Бедоя му отне топката по тъча и подаде към позиционирания в наказателното поле Гикиевич. Вместо полякът да се разпише обаче, Тихомир Трифонов заби топката в собствената си врата.