Снимка: Emona Tsoncheva / LAP.bg

7023 0

Левски изтърва победата срещу Ал Кувейт във втората си контрола по време на подготвителния лагер в Дубай. Възпитаниците на Станимир Стоилов поведоха с 2:0, но накрая съперникът им стигна до пълен обрат и победи 3:2.

„Сините“ нанесоха своя удар в рамките на 60 секунди през първото полувреме, когато първо Марин Петков откри резултата, а Уелтън удвои в 20-ата минута. Съперникът на Левски осъществи пълния обрат в последния четвърт час на спаринга.

Той за обрата за Ал Кувейт даде обсурден автогол на Келиан ван дер Каап. Футболист на арабския тим пусна направи безопасно центриране отдясно в пеналта. Там младокът Дейвид Михалев изрита топката, пробвайки да я изчисти. За беда обаче той уцели нидерландския си съотборник, след което топката се озова в мрежата за 2:1.

След това Али Хюсаин заби още два гола за лидера в кувейтското първенство в 82-ата и90-ата минута за обрата с 2:3.

Вижте видеото с нелепия автогол, който даде началото на обрата за Ал Кувейт.