В 8 мача за "Левски" Христов наниза повече голове от цялата 2015-а

1065 0

В събота срещу "Ботев" (Пловдив) Венцислав Христов отбеляза четвъртия си шампионатен гол в осмия си двубой за "Левски". Така вече той има повече, отколкото през цялата 2015 година с екипите на Риека и Шкендербеу.

Централният нападател е престоял на терена 569 минути - разписва се средно по веднъж на 142 минути. Три от попаденията му са дошли, след като е започвал като титуляр срещите (6 от 8-те), само веднъж се е разписал от резервната скамейка - за 1:1 срещу Локомотив в Пловдив.

"Тема Спорт" отбеляза още няколко интересни факта след двубоя на "сините" с "канарчетата".

***Срещу Ботев Пловдив Левски записа най-голямата си победа през сезона. Предишната бе с 3:1 над Пирин на "Георги Аспарухов".

***Левски нареди 17-и пореден успех срещу "жълто-черните" у дома в първенството. За последно Ботев би "сините" в столицата на 1 юни 1997 година.

***Боян Йоргачевич записа 16-ата си суха мрежа през сезона. 10 от тях са записани на стадион "Георги Аспарухов".

***С трите попадения в мрежата на "Ботев" "сините" вече имат по повече от гол средно на мач - 26 точни изстрела в 25 срещи.