Управата в Левски иска Гонзо за треньор и след Нова година


Управата в Левски иска Гонзо за треньор и след Нова година

2158 0

В Левски вече властва готовност Георги Иванов-Гонзо да остане треньор на отбора и следващата година. Мнението на факторите в управата е единодушно. И е резултат от работата на специалиста през последните месеци, пише вестник "Труд”.

Гонзо вдигна набързо сринатия от Пепе Мурсия отбор, който мач след мач показва израстване. И вече натрупа 5 поредни победи. По принцип Гонзо планира да остане на поста до Нова година. Най-нашумелият млад треньор в България е и спортен директор. И от висотата на другата длъжност явно съзнава, че има по-добри специалисти от него. Затова през пролетта опита да привлече Станимир Стоилов, Димитър Димитров-Херо и Ивайло Петев, но не успя и накрая... сбърка с Мурсия.

После Левски се договори с бургазлията да стане треньор от януари. Херо не пожела да заработи по-рано на „Герена", за да не се мъчи с мини, заложени от дейността на други. Но към Димитров има интерес от чужбина. И вероятно „сините" няма да страдат, ако Херо поеме в друга посока. Или просто настане разминаване. От друга страна - ако Гонзо натрупа още няколко победи (включително над ЦСКА), вече ще е грехота да не е треньор на тима.

Все пак е рано за по-конкретни очаквания. Окончателното решение ще бъде взето през декември. А тогава в Левски вече ще има двама-трима нови в ръководството.

Етикети:
Sportlive.bg

ТОЧНО ПОПАДЕНИЕ


виж всички

Още по темата


Timeout


виж всички
Избрано от Кратки истории

Лудост на Мондиал 2026! Футболист стана милионер за секунди след исторически момент

Още след първите няколко срещи на Мондиал 2026 е много възможно да е паднал най-скъпият гол в историята на футбола....

Най-четени новини

виж всички