Следващият съперник на Левски: Стигал до втори кръг в Европа и полуфиналист за Купата

Снимка: Левски - официален профил Facebook

1245 0

Левски се готви за четвъртата си контрола, която ще е втора в рамките на 2 дни. "Сините" ще се изправят срещу босненския Тузла Сити, за който споделят кратка информация и любопитни факти.

Отборът на Николай Костов има 3 загуби до моменти, като допусна обрат от Вашаш и Олександрия в първите два мача. А в последния бе надигран от Дукажини с 2:1.

Ето и написаното от Левски за предстоящия му съперник:

Натоварената програма за Левски в контролите продължава

Още: Левски е отклонил още едно предложение за Андриан Краев, "сините" искат поне 400 000 лева?

Съперникът на „Левски“ в четвъртата контрола от зимния подготвителен лагер в Белек – „ФК Тузла Сити“ е основан през 1955 година и се състезава във Висшата лига на Босна и Херцеговина.

През сезон 2017/18 клубът печели шампионската титла във второто ниво на футбола в страната и оттогава е постоянен участник в местната Висша лига, а през сезон 2020/21 година печели сребърните медали в първенството.

Най-високото постижение на „ФК Тузла Сити“ в европейските клубни турнири е достигането до втори квалификационен кръг в Лига Европа през сезон 2022/23 година.

След първия полусезон на на настоящето първенство „ФК Тузла Сити“ е на 9-то място във Висшата лига на Босна и Херцеговина и на 1/8 финалите в турнира за Купата на страната. Съперникът на „Левски“ завърши на 7-мо място в класирането на местното първенство през миналия сезон и достигна до ½ финалите за Купата на Босна и Херцеговина.

Още: Левски - Тузла Сити по ТВ: Къде да гледаме контролата на "сините"?

Контролата срещу „ФК Тузла Сити“ е днес в 16:00 часа. Двубоят ще се играе на стадион „KAYA PALAZZO“ в Белек и ще се предава пряко по Diema sport2.