Само една издънка за Левски за 24 години срещу дебютант - и то срещу Лудогорец

Снимка: Lap.bg

1430 0

Левски ще търси задължителен успех срещу Крумовград в неделния сблъсък на стадиона "Георги Аспарухов". И двата отбора се намира в отлична серия с по 5 поредни победи, което предващава интересен двубой.

Отборът на Николай Костов ще търси не само 6-и последователен успех, но и реванш конкретно срещу този съперник. Дебютантът в Първа лига направи 2:2 със "сините" през есента на комплекс "Никола Щерев-Старика" в Коматево.

Левски ще гони шеста поредна победа

Само Лудогорец е спъвал Левски като дебютант

През 21-и век дотук Левски се е изправил срещу 20 съперника, които бяха дебютанти в елита, какъвто сега е клубът, воден от Станислав Генчев. 19 от тях бяха победени от Левски поне в единия от двата мача в сезона, в който за първи път бяха част от елита. Единственият противник, срещу който "сините" останаха капо, е Лудогорец, информира "Мач телеграф". "Орлите" дебютираха през 2011/12 и победиха Левски с 2:1 в Разград и 1:0 на "Герена". Любопитното е, че част от Лудогорец тогава бе сегашният треньор на Крумовград – Станислав Генчев.

Още: За среща с голям залог: Хосе Кордоба от Левски ще лети за САЩ

След споменатите два мача с Лудогорец от сезон 2011/12 Левски не е губил мач от дебютант в елита. Преди Крумовград последният такъв тим, който им отмъкна точка, бе ЦСКА 1948. Дори и при "син" триумф утре Крумовград няма да се нареди в този списък, заради взетата точка през есента. Но може да стане вторият дебютант след Лудогорец, който не е загубил от Левски и в двата мача от сезона. А за мача любимец се завръща на "Герена", Левски поиска пълен стадион срещу Крумовград.

Още: Авторът на единствения гол за Левски в Шампионска лига "изчетка" Станимир Стоилов и назова най-голямата му сила

Голмайстори в Първа лига през сезон 2023/24: Без промени в челото на таблицата

Класиране в Първа лига през сезон 2023/24: Локомотив Пловдив се върна към победите

Емил Ангелов: Левски настига ЦСКА! Титлата - защо не? "Сините" вече имали по-добър от Уелтън?