Разгромът от 1998 година или как Левски спря кошмарната си серия с 5 гола във вратата на ЦСКА (ВИДЕО)

Снимка: Levski.bg

4900 0

В този материал ще се върнем назад до 1998 година, когато Левски постига най-изразителната си победа във финал за Купата на България срещу ЦСКА!

ОБЗОР: Колко пъти и кога са играли "сини" срещу "червени" на финал за Купата?!

Тук е редно да се спомене, че в онзи период "сините" са в кошмарна серия от 3 поредни загубени финала срещу вечния си съперник - 1987 г. (1:2), 1988 г. (1:4) и 1997 г. (1:3).

ВАЖНО: Следете всички новини и финала ЦСКА - Левски НА ЖИВО в Sportlive.bg.

През сезон 1997/98 година шампион на България става отборът на Литекс Ловеч, който печели трофея със сбор от 69 точки. На второ място е Левски (64), а ЦСКА се нарежда на трето (61).

И така - конкретната 1998 година...

Финалът за Купата на България се състои на 13 май 1998 година на стадион "Васил Левски"!

Още в 14-ата минута Николай Тодоров извежда "сините" напред в резултата, след като Дончо Донев слага топката на главата му и той я насочва прецизно във вратата на Радостин Станев за 1:0.

Двата отбора си удрят по една греда преди в 33-ата минута Александър Александров (Кривия) да покачи на 2:0 с шут от точката на дузпата.

Второто полувреме започва по кошмарен начин за ЦСКА, тъй като Дончо Донев прави резултата класически, първо прехвърляйки Станев от границата на наказателното поле, а после добавяйки във вратата отбилата се от гредата топка за 3:0.

Двадесет минути преди края на редовното време, 21-годишният Георги Иванов - Гонзо покачва на 4:0, възползвайки се от успореден на голлинията пас на Донев.

Ужасът за ЦСКА достига своя връх в 89-ата минута, когато Георги Йорданов си отбелязва нещастен автогол за крайното Левски 5:0 ЦСКА!