Радослав Гидженов извика страничен съдия да гледа ВАР за дузпа - Славия се спаси (ВИДЕО)

Снимка: Lap.bg

4526 0

До много любопитен момент се стигна в края на първата част от столичното дерби Левски - Славия в петък вечер. "Сините" имаха две претенции за дузпа през първото полувреме, а до голям прецедент се стигна при втория случай.

В последната минута от редовното време Радослав Гидженов моментално посочи бялата точка след много грубо нарушение на Керчев срещу Рикардиньо

Казусът с нарушението

Първоначално останаха съмнения дали е правилно отсъждането заради играта на бранителя с топката, но големият казус се оказа, че е съвсем различен.

Във ВАР стаичката при разглеждането на цялата ситуация са открили, че Рикардиньо е в засада при изграждането на атаката. Поради тази причина Радослав Гидженов бе извикан от Железов лично да прегледа ситуацията. В тази връзка реферът пожела и страничният съдия Иво Колев да прегледа повторение.

Гидженов извика Иво Колев да гледа на ВАР

Двамата в крайна сметка решиха, че действията на бразилеца се отразяват пряко на играта, така че нарушението бе отменено и резултат на почивката остана 1:0 след гола на Рикардиньо.

Следете Левски - Славия НА ЖИВО със SportLive.bg!

Още: Андрей Желязков пред Sportlive: Умората на националите им може да реши изхода на Левски - Славия

2-ма се завръщат, 3-ма са аут: Левски обяви на кои ще разчита в дербито със Славия

За пример! 21-годишен фен на Левски и цяло село се обединиха в името на малко дете