Прохазка спаси Левски срещу Локо (Сф) на "Георги Аспарухов"

16776 0

Роман Прохазка спаси Левски срещу Локомотив (Сф) в третия кръг от "А" група. Той се разписа за единственото попадение в мача, с което "сините" спечелиха първа победа от началото на шампионата. Така отборът от "Георги Аспарухов" събра 4 пункта във временното класиране и се изравни със Славия и Ботев (Пд), които обаче все още не са изиграли двубоите си от трети кръг. Победата с 1:0 на "Герена" позволява на испанския треньор на Левски Пепе Мурсия да диша малко по-спокойно в огромното напрежение след слабия старт в първенството и най-вече загубата от "вечния враг" ЦСКА в миналия кръг. Слухове разнасяха, че евентуална загуба от столичните железничари ще струва главата на специалиста, който беше доведен от Георги Иванов-Гонзо от Испания.

ВИЖ ТУК ГАЛЕРИЯ ОТ МАЧА НА ЛЕВСКИ С ЛОКОМОТИВ (СФ)!

Попадението на Роман Прохазка падна в 52-ата минута. Тогава той се възползва от центриране на Веселин Минев. Словакът пое лошо топката, но след това с хубав удар отбеляза своя първи гол за "сините" в 33-ия си мач за клуба.

Още в третата минута Валери Домовчийски пропусна да открие, след като стреля в аут. Последва шанс за Гаджев, който бе затворен от Божидар Митрев. В 9-ата минута Ламжед Шехуди открадна топката от Стефано Кунчев, въпреки че си пое топката с ръка и пробва да го прехвърли от малък ъгъл, но топката излезе в аут. Пробив на Прохазка в 25-ата минута, който мина двама защитници на гостите завърши със слаб удар на Владимир Гаджев. Силен изстрел на Прохазка бе избит от Митрев в 28-ата минута. Второто полувреме почна отлично за "сините", които бързо поведоха с гол на Прохазка в 52-ата минута. Тимът на Мурсия пропусна веднага да си реши двубоя, но Антонио Аниете изпусна от няколко метра с глава след подаване на Домовчийски. Прохазка бе близо до втори гол секунди по-късно.

СТАТИСТИКА:

Мач от трети кръг в "А" група

ЛЕВСКИ - ЛОКОМОТИВ (СФ) 1:0

1:0 Роман Прохазка 52

ЛЕВСКИ: 32. Стефано Кунчев, 28. Радослав Димитров, 5. Борислав Стойчев, 3. Аймен Белаид, 14. Веселин Минев, 8. Георги Сърмов, 45. Владимир Гаджев (83-35. Пламен Димов), 7. Роман Прохазка, 8. Мигел Бедоя, 20. Антонио Аниете (75-21. Радослав Цонев), 17. Валери Домовчийски (85-77.Стефан Велев)
Резерви: 1. Кристиян Наумовски, 14. Мики Орачев, 35. Пламен Димов, 33. Галин Ташев, 12. Божидар Краев, 77. Стефан Велев, 21. Радослав Цонев
Треньор: Пепе Мурсия

ЛОКОМОТИВ (Сф): 1. Божидар Митрев, 16. Камен Хаджиев, 6. Александър Бранеков, 69. Елтон Дос Рейш, 47. Антонио Ливраменто, 33. Том (60-88. Петър Димитров), 26. Иво Иванов (70-21. Даниел Гаджев), 29. Ламжед Шехуди, 8. Румен Трифонов, 11. Владислав Романов, 7. Даниел Генов (88-23. Александър Манолов)
Резерви: 84. Валентин Галев, 15. Траян Траянов, 77. Йордан Тодоров, 14. Даниел Васев, 21. Даниел Гаджев, 23. Александър Манолов, 88. Петър Димитров
Треньор: Димитър Васев

Жълти картони: Роман Прохазка, Владимир Гаджев (Левски)

Съдия: Цветан Кръстев

Стадион: "Георги Аспарухов", София