Педриньо, Колев, Ковальов, Бастунов, Наумов: Защо Левски иска да ги привлече през лятото?

Снимка: Lap.bg

16255 0

В хода на настоящия сезон Левски беше свързван с различни футболисти от Първа лига. Сред тях бяха основно атакуващи играчи и вратари. Най-често споменаваните от тях бяха Алекс Колев, Ангел Бастунов, Максим Ковальов, Даниел Наумов и Педриньо.

Sportlive.bg прегледа под лупа представянето през сезона на четиримата играчи - двама българи и двама чужденци, и установи, че никак не е случаен интересът на "сините" към тях.

Какво установихме?

Алекс Колев

* Той е вкарал 31,4% от головете на Крумовград или 11 от 35 попадения.

* На пето място е в голмайсторската листа в Първа лига към момента с 11 попадения в 28 мача.

* Реализирал е 66,7% от дузпите, които е изпълнявал или 2 от 3.

* Собственоръчно е спечелил 2 мача за Крумовград през сезона с някои от головете, които е отбелязал.

Как се представи срещу Левски: В първия мач, завършил 2:2, се разписа за крайния резултат, а във втория не взе участие заради картони.

Алекс Колев има не едно постижение, което да привлече

Ангел Бастунов

* Спечелил е със своите голове 1 мач за Хебър през кампанията. Пазарджиклии имат 8 успеха дотук.

* На 11-о място е по изиграни минути през сезона сред всички играчи в елита. Бил е на терена в 2489 минути за своя тим.

* Доста далеч е в класацията по натрупани картони - жълти и червени, през кампанията. Предупреждаван е 5 пъти и спада към дисциплинираните играчи.

* През сезон 2023/24 е повишил цената си със 150 000 евро и сега струва 500 000 евро според transfermarkt.com.

Как се представи срещу Левски: Хебър загуби и двата мача срещу "сините" от редовния сезон, и двата с 0:1. Бастунов беше титуляр и в двете срещи, но в първата бе заменен, а във втората остана 90 минути на терена.

Педриньо (ЦСКА 1948)
* Вкарал е 20% от головете на ЦСКА 1948 през изминалите месеци или 6 от общо 30. Седми е по ефективност за своя клуб в Първа лига.
* Намира се на 19-о място при голмайсторите в Първа лига с 6 попадения в 28 мача
* Вкарал е 66,7% от дузпите, които е изпълнил, а те са 2 от 3.
* Спеччелил е 1 мач на ЦСКА 1948 с головете си.
* Сравнително дисциплиниран е, има 5 получени жълти картона в 28 срещи.
* Намира се на десета позиция по ръст на цената си на пазара в Първа лига. Поскъпнал е с 300 000 евро и сега се котира в transfermarkt.com за 600 000 евро.
Максим Ковальов (Пирин(Бл))
* На 12-о място е в Първа лига по сухи мрежи през сезона, има 7 или 24,1% от своите игри.
* На първо място е по спасяване на дузпи през кампанията - спасил е 3 или 42,9% от изпълнените срещу него.
* На трето място е по изиграни минути сред всички футболисти в родния елит. Бил е на терена 2610 минути.
* В 29 мача е получил само 1 жълт картон.
* Повишил е цената си с 200 000 евро през сезона и сега струва 400 000 евро.

Педриньо

* Спечелил е 1 мач на ЦСКА 1948 с головете си.

Как се представи срещу Левски: В първия им мач през сезона вкара гол при успеха с 2:1, във втория собственоръчно "изкова" победа с 1:0.

Максим Ковальов

Максим Ковальов (Пирин(Бл)

Как се представи срещу Левски: Пази и в двата мача, но допусна по 2 гола във всеки от тях - 0:2 и 1:2.

Даниел Наумов

Даниел Наумов (ЦСКА 1948)

* Десети е по брой сухи мрежи през кампанията, има 7 или 38,9% от всичките мачове, в които е пазил.

* Дисциплиниран е, има само 1 жълт картон в 18 срещи.

! Не е спасил нито 1 от 3 дузпи пред вратата си. А ето коя българска звезда може да се завърне в Левски.