Михаил Вълчев посочи причините за загубата на точки на Левски срещу Крумовград

Снимка: БГНЕС

1326 0

Бившият треньор и футболист на Левски Михаил Вълчев изтъкна, че селекцията през зимата е сгрешена и това е една от причините за провала срещу Крумовград. "Сините" и новакът в Първа лига завършиха наравно 0:0 в мач от 24-ия кръг.

Край на сериите от победи! Левски бе смел с човек по-малко, но не спечели срещу Крумовград (ВИДЕО)

Какво каза Вълчев?

"Срещу Крумовград Левски не успя да си отбележи положенията. Галчев получи абсолютно ненужен червен картон след своя грешка, но такива неща се случват.

Положението се утежни, но Левски продължи да играе по-добре и не си личеше, че е с човек по-малко. Мислех, че Левски ще спечели и ще си вдигне още повече самочувствието. Получи се може би отпускане.

Съперникът не беше от ранга на Лудогорец, ЦСКА или Черно море. Трябваше да се спечели на всяка цена. В следващите мачове отборът трябва да покаже, че това равенство е било случайност. За мен има грешки в селекцията. Трябваше да се вземе още един нападател, защото не се знае кога Бари ще се завърне в игра.

Това все още не е ясно. В дадени мачове можеше да се играе с двама централни нападатели. Но до края на сезона Костов трябва да се оправя с наличните футболисти", казва Вълчев.

Класиране в Първа лига през сезон 2023/24: Лудогорец с разлика на върха

Левски се намира на четвърто място в Първа лига с 45 точки, докато Крумовград е осми с 34 пункта.

Още: Голмайстори в Първа лига през сезон 2023/24: Неочаквани лидери

В следващия кръг "сините" гостуват на Етър, а дебютантът в шампионата приема Пирин (Благоевград).

Още: Левски реши какво да прави по време на паузата в Първа лига - голям шанс за Билал Бари

След 0:0 на "Герена": Николай Костов даде 2 дена почивка на футболистите на Левски

“Синя” мъка се задава: Осакатен Левски ще търси първа победа на "Ивайло" след 2030 дни