Литекс преби от бой Левски с цесекари, Балъков направи показно на Гонзо

40029 3

Литекс преби от бой Левски в дербито на 6-ия кръг от "А" група. Ловчанлии се задоволиха с 3:0 на Градския стадион, а Красимир Балъков направи показно на Георги Иванов-Гонзо. Така "оранжевите" вече имат 10 точки в актива си и се изкачиха до 5-ото място. Левски пък си остава със 7 и е на 7-а позиция.

Две от попаденията във вратата на "сините" вкараха бившите цесекари Омар Косоко и Петър Златинов. Двамата се разписаха за второто и третото попадение съответно в 40-ата и в 4-ата минута от добавеното време след редовните 90. Първия гол във вратата на Левски реализира Данило Асприля още в 23-ата минута.

Двубоят завърши с много нерви на терена. От тях си изпати Страхил Попов, който получи червен картон в добавеното време. Той фаулира Луис Педро, който пък го провокира. Талантът на Литекс не сдържа нервите си, отвърна и беше изгонен. Това вбеси Красимир Балъков, който бурно протестира и потърси сметка от рефера Александър Костадинов.

Побеснелите от слабата игра на Левски и тежката загуба "сини" ултраси пък изляха яда си с чупене в сектора на Градския стадион в Ловеч. Те изкъртиха седалки и железни колове и с тях замеряха полицаите, които ги охраняваха.

Левски вече е абонат на треньора Красимир Балъков. Наставникът няма загуба от "сините" в кариерата си. Начело на Черноморец той взе 2 победи и един равен, а сега с Литекс открива сметката си с класика. При това въпреки сериозните кадрови проблеми, които имаше със състава си преди дербито в 6-ия кръг.

"Оранжевите" смазаха Левски през първите 45 минути, когато разпасаната команда на Гонзо не приличаше на нищо на терена. А двете инкасирани попадения бяха най-малкото, с което можеше да се оттегли на почивката в Ловеч. Някакво съживяване се появи при "сините" през втората част, но то беше толкова мизерно, че не стигна дори за почетен гол. Точно обратното, ловчанлии не се отказаха да атакуват до последния съдийски сигнал и съвсем логично стигнаха до трето попадение в добавеното време след редовните 90 минути.

СТАТИСТИКА:

Мач от 6-ия кръг в "А" група

ЛИТЕКС - ЛЕВСКИ 3:0

1:0 Данило Асприля 23

2:0 Омар Косоко 40

3:0 Петър Златинов 90+4

ЛИТЕКС: 31. Винисиус Баривиейра, 16. Страхил Попов, 4. Пламен Гълъбов, 6. Джаксън Менди, 3. Антон Недялков, 93. Петрус Бумал (75-24. Петър Златинов), 88. Никола Колев, 15. Кристиян Малинов (84-19. Румен Руменов), 70. Данило Асприля, 20. Омар Косоко, 9. Уилмар Джордан (73-73. Mилчо Ангелов)

Резерви: 12. Александър Конов, 23. Иван Горанов, 5. Емил Грозев, 19. Румен Руменов, 24. Петър Златинов, 7. Георги Минчев, 73. Милчо Ангелов

Треньор: Красимир Балъков

ЛЕВСКИ: 24. Александър Любенов, 71. Пламен Крумов, 3. Аймен Белаид, 5. Борислав Стойчев, 14. Веселин Минев, 8. Георги Сърмов (54-7. Роман Прохазка), 77. Стефан Велев (75-10. Мигел Бедоя), 45. Владимир Гаджев, 20. Антонио Аниете, 11. Луис Педро, 86. Валери Божинов (62-17. Валери Домовчийски)

Резерви: 1. Кристиян Наумовски, 35. Пламен Димов, 7. Роман Прохазка, 10. Мигел Бедоя, 8. Антон Огнянов, 21. Радослав Цонев, 17. Валери Домовчийски

Треньор: Георги Иванов

Жълти картони: Петрус Бумал, Никола Колев (Литекс); Аймен Белаид, Борислав Стойчев, Пламен Крумов (Левски)

Червен картон: Страхил Попов (90+7 Литекс)

Съдия: Александър Костадинов