Левски се вслуша в огромна част от "сините" фенове - какво постигна Николай Костов през втория си престой?

Снимка: Aleksandar Karamfilov / LAP.bg

926 0

С публикация в официалния сайт и профилите на клуба в социалните мрежи, ръководството на Левски обяви, че се разделя със старши треньора Николай Костов! Това обаче ще се случи след края на настоящия сезон.

Николай Костов

Тази новина идва точно 10 дни след загубата с 1:3 от ЦСКА, която беше под №4 за отбора в последните му 5 двубоя, както и на фона на призивите за оставка от огромна част от привържениците на 26-кратните шампиони на България.

Още: Всичко е решено: От Левски обявиха какво е бъдещето на Николай Костов

ОЩЕ: Футболистите на Левски не разбират какво се иска от тях, Николай Костов е отчаян?

До края на сезон 2023/24 "сините" ще опитат да се преборят за място в Европа. Предстоят мачове срещу Черно море (домакинство), Локомотив Пловдив (гостуване), Крумовград (г) и Лудогорец (д).

Какво постигна Костов?

В първия си период на "Герена" (ноември 2011 - март 2012) Николай Костов записа 8 победи и 2 равенства.

Още: Наско Сираков се завърна: Ето първото нещо, свързано с Левски, което направи

Сега, между юни 2023 и април 2024, той се отчете с 38 мача във всички турнири - 19 победи, 8 равенства и 11 загуби (при голова разлика 53:36).

Под негово ръководството Левски завърши редовния сезон в Първа лига на пето място, отпадна на 1/8-финалите за Купата на България (от Хебър Пазарджик) и отстрани два отбора в квалификациите за Лига на конференциите (Шкупи и Апоел Беер Шева), преди да бъде елиминиран от Айнтрахт Франкфурт (с общ резултат 1:3).

Още: Шеф в ЦСКА се извини на Левски, НО: Минути след това изгаври "сините"... ПАК

Обеща ли Левски на Наумов - титулярното място, и какво значи това за Пламен Андреев?