Левски се издъни срещу Хасково в долната шестица

Снимка: БГНЕС

1771 2

Отборът на Левски допусна домакинско равенство с Хасково в мач от 23-ия кръг на футболното първенство. Двубоят на стадион „Георги Аспарухов“ бе от втората шестица на шампионата и завърши 1:1.

Хасково записа историческа първа точка на "Герена" след 7 неуспеха. Това бе и втори пореден равен между двата тима след хикса за Купата на България.

Изненадващо гостите успяха да поведат чрез Алексиев (15`).

"Сините" трепериха до 69-ата минута, когато Аниете съумя да изравни.

Двата тима се решиха да се разиграят чак в края, като създадоха по няколко положения.

Още в първата минута попадение на Прохазка не бе зачетено поради засада. Той напредна по десния фланг, комбинира първо с Краев, който намери Аниете, и след куп рикошети, отново Прохазка игра с топката, но страничният рефер вдигна флага си.

5 минути пък защитата на Левски трябваше да се намесва решително, след като след като стана сериозно разбъркване в наказателното поле

Изненадващо Хасково поведе след 15 минути игра. Маламов проби по дясното крило. Той влезе в пеналта и намери Алексиев, който от десетина метра изведе гостите напред – 0:1.

„Сините” реагираха и се хвърлиха да обърнат резултата, но не съумяваха да създадат сериозна опасност. Домакините рушаха играта и пречеха всячески на нападението на софиянци.

Второто полувреме „сините” дълго време не можеха да създадат опасно положение.

Все пак 69-ата минута Либан Абди центрира от позицията си пред наказателното. Антонио Аниете, от вратарското поле изравни с глава.

След скучния мач, двата отбора решиха да се разиграят в края.

В 85-ата минута гостите бяха близо до втори гол след опасна контраатака, но Рогачевич успя да улови миг преди откъсналия се Лозев да прехвърли вратаря.

2 минути по-късно стражът отново трябваше да спасява вратата си след групова грешка в защитата пред себе си.

В продължението пък вратаря на гостите се намеси решително при пробив на Аниете.

Състави:

Левски: 29.Боян Йоргачевич, 4.Мики Орачев, 31.Емил Нину, 5.Борислав Стойчев, 12.Божидар Краев, 10.Мигел Бедоя, 45.Владимир Гаджев, 15.Роман Прохазка, 7. Либан Абди, 17.Валери Домовчийски, 20.Антонио Аниете.

Треньор: Стойчо Стоев

Хасково: 1.Николай Банков, 14.Ивнан Скерлев, 5.Тихомир Трифонов, 2.Орхан Акташ, 17.Кирчо Крумов, 23.Владислав Узунов, 39.Димитър Алексиев, 27.Димитър Андонов, 19.Мартин Райнов, 89.Станислав Маламов, 11.Деян Лозев.

Треньор: Емил Ангелов