Левски с разгромен успех за самочувствие в приятелска среща със Струмска слава (ВИДЕО)

Снимка: Emona Tsoncheva / LAP.bg

1449 0

Левски победи Струмска слава с 4:0 в контролна среща на стадион „Виваком Арена – Георги Аспарухов“. „Сините“ поведоха с гол на Марин Петков в 5-ата минута. Малко по-късно Билал Бари се разписа за 2:0. Минута преди края на първото полувреме Димитър Костадинов направи преднината на „сините“ класическа. В 82-ата Иво Найденов оформи крайния резултат.

Срещата започна с едноминутно мълчание в памет Иван Иванов, който е един от основателите на фракцията „Синя Зона Б-18“.

Левски създаде първата опасност в срещата малко след началото на мача. Димитър Костадинов напредна добре и пробва удар от около 20 метра, който обаче мина покрай дясната греда на Пламен Андреев.

Струмска слава пропусна възможност да поведе в 3-ата минута. Александър Аспарухов бе изведен зад гърба на защитата, но останал очи в очи с вратаря на „сините“ се засуети, стреля, но Андреев успя да избие.

В 5-ата минута Билал Бари бе изведен отлично по десния фланг. Той навлезе в наказателното поле и върна топката към точката за изпълнение на дузпа, където Марин Петков не остави никакви шансове на противниковия вратар.

Малко по-късно Левски стигна до втори гол. Драган Михайлович напредна по дясното крило и подаде в наказателното поле. Билал Бари успя да изпревари защитник на гостите и реализира.

В 20-ата минута „сините“ пропуснаха да вкарат трети гол. Драган Михайлович намери Здравко Димитров зад гърба на отбраната с диагонален пас. Крилото овладя добре на гърди и от движение прехвърли излезлия да го пресрещне Петър Маринов. В крайна сметка обаче бранител на гостите притича и изби точно пред голлинията.

Малко по-късно Билал Бари бе изведен добре от Димитър Костадинов и стреля от въздуха, но топката мина покрай левия страничен стълб.

Малко преди края на първото полувреме Левски стигна до нов гол. Димитър Костадинов подаде към Марин Петков в наказателното поле, който от своя страна намери непокрития Билал Бари. Нападателят се разписа, но голът не бе зачетен заради засада.

В самия край на полувремето Димитър Костадинов получи в наказателното поле и с едно докосване успя да реализира за 3:0.

През втората част „сините“ стартираха с нов натиск и малко преди изтичането на 5 минути игра удар на Здравко Димитров мина покрай лявата греда. В 57-ата минута Левски получи шанс да изпълни пряк свободен удар от около 30 метра от вратата на Симмеон Симеонов. Зад топката застана Георги Миланов, чийто удар, обаче, рикошира в защитник на гостите и излезе в ъглов удар.

Малко след изтичането на час игра Здравко Димитров центрира след ъглов удар, топката бе избита, но стигна до Марит Петков. Той стреля, но вратарят на тима от Радомир спаси.

В 72-ата минута Иван Горанов намери Димитър Костадинов, чийто фалцов удар мина покрай вратата.

В 73-ата минута Костадинов отне топката малко пред наказателното поле на гостите. Последва мигновен удар, който обаче мина над вратата.

В 82-ата минута Ивайло Найденов оформи крайното 4:0 с глава.

Левски – Струмска слава 4:0

Голмайстори: 1:0 Марин Петков 5′

2:0 Билал Бари 10′

3:0 Димитър Костадинов 44′

4:0 Ивайло Найденов 82‘

Жълти картони: Андреев

Левски: 66. Пламен Андреев, 91. Драган Михайлович (4. Иван Горанов), 6. Ивайло Найденов, 33. Хосе Кордоба, 22. Патрик-Габриел Галчев, 89. Андриан Краев (41. Георги Александров), 7. Георги Миланов – к (17. Антоан Стоянов), 20. Димитър Костадинов (35. Любомир Тодоров), 88. Марин Петков (36. Васил Димитров), 11. Здравко Димитров (14. Денис Динев), 19. Билал Бари (27. Асен Митков)

Резерви: 12. Ивайло Неделчев, 4. Иван Горанов, 14. Денис Динев, 17. Антоан Стоянов, 27. Асен Митков, 30. Петър Войнов, 32. Николай Арахангелов, 34. Божидар Костадинов, 35. Любомир Тодоров, 36. Васил Димитров, 41. Георги Александров