Левски с драматичен обрат срещу Ботев до 2:1 в тишината на "Герена"

12775 0

Левски продължава да играе слабо, но успя с драматичен обрат да спечели с 2:1 срещу Ботев (Пд) в тишината на стадион "Георги Аспарухов". Мачът от 5-ия кръг в "А" група се състоя пред празни трибуни заради наказание на домакините. Гостите от Пловдив поведоха в резултата още в 19-ата минута, когато талантливият младок Цветелин Чунчуков се разписа. Левскарите успяха да изравнят в 50-ата чрез Владимир Гаджев. Секунди преди последния съдийски сигнал в третата минута от даденото продължение след редовните 90 Луис Педро донесе трите точки на домакините. Така и "канарите" вече имат поражение, след като бяха останали единственият отбор без загуба от началото на сезона в елита. Въпреки поражението, пловдивчани остават на 4-ото място с 8 точки, колкото има и третият Берое. Левски пък е със 7 пункта, както и Литекс, Локо (Сф) и Марек.

Футболистите на Левски започнаха по-мотивирано мача и заредиха шутове към вратата на Михаил Иванов, на когото Вили Вуцов гласува доверие за титуляр. В 13-ата минута домакините имаха претенции за дузпа, но съдията Станислав Тодоров подмина ситуацията. "Сините" искаха наказателен удар за игра с ръка на Лъчезар Балтанов в наказателното поле след изстрел на Аниете. 4 минути по-късно обаче гостите от Пловдив поведоха в резултата. Цветелин Чунчуков се разписа след подарък на Стефан Велев, който не успя да изчисти добре в наказателното поле и подаде на младока от Ботев. В 44-ата минута левскарите отново поискаха дузпа, този път за игра с ръка на Лазар Марин, но съдията пак остана безмълвен.

Пет минути след началото на второто полувреме плътен шут на Владимир Гаджев от далечно разстояние изненада Михаил Иванов и топката влезе в мрежата му за 1:1. В 57-ата пък двете греди помогнаха на гостите резултатът да остане равен след игра с глава на Георги Сърмов. "Сините" не престанаха да търсят победата и в крайна сметка я спечелиха. В третата минута от даденото от съдията допълнително време след редовните 90 Луис Педро се разписа след отлично центриране на Прохазка.

СТАТИСТИКА:

Мач от 5-ия кръг в "А" група

ЛЕВСКИ - БОТЕВ (ПД) 2:1

0:1 Цветелин Чунчуков 19

1:1 Владимир Гаджев 50

2:1 Луис Педро 90+3

ЛЕВСКИ: 24. Александър Любенов, 71. Пламен Крумов, 3. Аймен Белаид, 5. Борислав Стойчев, 14. Мики Орачев, 45. Владимир Гаджев-капитан, 8. Георги Сърмов, 77. Стефан Велев (65-10. Mигел Бедоя), 11. Луис Педро, 20. Антонио Аниете (84-7. Роман Прохазка), 17. Валери Домовчийски

Резерви: 1. Кристиян Наумовски, 35. Пламен Димов, 7. Роман Прохазка, 8. Антон Огнянов, 10. Мигел Бедоя, 12. Божидар Краев, 12. Радослав Цонев

Треньор: Георги Иванов

БОТЕВ (ПД): 89. Михаил Иванов, 28. Филип Филипов, 22. Пламен Николов, 11. Йордан Христов, 24. Лазар Марин (46-37. Росен Колев), 38. Милен Гамаков, 16. Томаш Иршак, 17. Лъчезар Балтанов (53-30. Божидар Васев), 7. Мариян Огнянов, 19. Иван Цветков-капитан, 23. Цветелин Чунчуков(78-2. Владимир Айтов)

Резерви: 1. Адам Стаховяк, 37. Росен Колев, 20. Серкан Юсеин, 2. Владимир Айтов, 30. Божидар Васев, 95. Станислав Дрянов, 10. Вандер Виейра

Треньор: Велислав Вуцов

Жълти картони: Аймен Белаид (Левски); Михаил Иванов (Ботев Пд)

Съдия: Станислав Тодоров

Стадион: "Георги Аспарухов", София